Najaarslezingf, iad1 13 novemL rnber 199? Het cursusseizoen begfint weer eze avond zal Peter Bakker uit Enkhuizen met lichtbeelden een praatje houden over zijn woonplaats Enkhuizen. Enkhuizen heeft veel verwantschap en overeenkomst met Graft-De Rijp, al zou het alleen maar de vroegere visactiviteiten betreffen. Peter Bakker is vanaf het prille begin betrokken bij de opbouw van het Zuiderzeemuseum. Hij was en is van rijkswege aangewezen om dit Rijksmuseum als bouwkun dige te begeleiden. Dat er speciale technieken aan te pas komen behoeft geen betoog. Feitelijk komt het erop neer dat vaak zeer vervallen monumenten geheel of gedeeltelijk worden afgebroken en later weer in oude luister worden hersteld. Bovendien is de heer Bakker zeer geïnteresseerd is de geschiedenis van het bouwen, met name z.g. houtskeletbouw dat ook in onze omgeving veelvuldig is toegepast. In dat kader weet hij veel te vertellen over oude panden in Enkhuizen. Hij zit in het bestuur van Oud-Enkhuizen en heeft zitting in de Monumenten commissie. De lezing wordt gehouden in het Rijper Huis en begint als vanouds om 20.00 uur, u bent van harte welkom. r worden in het komend winterhalljaar weer diverse cursussen gegeven voor liefhebbers van plaatselijke en/of familiegeschiedenis. Basiscursus "historisch onderzoek" op woensdagavonden 19.30 - 21.30 uur in Purmerend. gebouw "De Ark" Wilhelminalaan 1. Zeven lessen om de twee weken op 19 november, 3 en 17 december, 7 en 21 januari, 4 en 18 februari. Kosten 105,-. Docente Carly Misset. 81

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 3