Uit Hoogcarspel's Rijper Courant van 4 maart 1939 Daai Paal bij „Kaast ia Arbeid" bsteekeodc eei geslaagde aroad Keurig werden deze nummers ten gehoore gebracht, waarvan ons no. 3: 1'Age d'Or van Boyer, het meest kon bekoren. l>e Küp Zondagavond gaf ons Muziek korps haar jaarlijksche uitvoering in „Het Rijper Wapen". Daan Pool met zijn Ensemble was uitgenoodigd om hier zijn jubileum-programma te geven. En dat hebben ze gedaan. Het was weer een échte avond van Daan Pool en voor het talrijke opgekomen publiek. De zaai was best bezet, toen de heer J. Rijkes, voorzitter, opende. Hij heette allen welkom, wees voorts op de medewerking van hedenavond. Het blijkt, zei spr., dat na 20 jaar Daan Pool nog steeds volle zalen trekt. Direct daarna werd begonnen met de uitvoering van de eerste 3 nummers door het korps, onder leiding van den heer C- Vink. De uitvoering getuigde, dat er met groote ernst gerepeteerd was. Hulde aan dirigent en spelers 1 Toen kwam Daan! Men neme het ons niet kwalijk, dat we de nummers niet stuk voor stuk or der de loupe nemen. Het was een overladen programma van ernst, humor, vroolijkheid, doch niet één voordracht was er sen timenteel of niet olrbaar. Maar juist daarom kon Daan Pool 20 jaar blijven. En juist daarom zijn de zalen telkens weer vol menschen. Omdat men hier de gevoelsmensch opmerkt, die niet alleen scherts en ernst geeft ter wille van de scherts en de ernst, maar omdat hij meent, wat hij zegt, en altijd waarheidlievend is. En vandaar weer de enthousiaste ontvangst bij dit 8e optreden. En zijn medewerkers aan zijn jubi leum-tournee. Zij mogen er ook zgn. Wat een mooie sopraan heeft b.v. mw. Nellie Hofland. En wat een prachtige, krachtige bariton bezit Henk Borst. Zijn 3e medewerker was een accordeonnist .Bobby Dane". die aan zijn mooie „schippersklavier" prachtige melodieën wist te ontlokken. Hun werd een ovatie gebracht bij het begin van hun programma, een nog grooter en krachtiger applaus was hun deel, toen zij hun programma be ëindigden. Daan zelf sloot met zijn onvergetelijke in onvervalscht West- Friesch dialect -De Schager Landbouw tentoonstelling". Wat v/ks hij er weer in. Telkens weer andere anekdoten en humoristische invallen. Aan het lachen kwam geen eind. Fijne stukjes levenstragedie en ernst passeerden de revue, gegeven door hem en zijn medewerkers. Daan komt ook nog wel de 9e maal weer. Hij dankte allen voor hun belang stelling, bracht dank aan Oer Hop, die hem en de zijnen zoo voortreffelijk begeleidde aan de piano. Het lijkt ons ontzettend moeilijk, om bij al deze grappen bij te zijn en bij te blijven. „Kunst na Arbeid" speelde daarna op sublieme wijze „La Liberté" van Rousseau, en een krachtige Finale. Hiermede was de geslaagde avond ten einde. De voorzitter sloot meteen woord van dank. Velen bleven nog bijeen voor een gezellig bal onder muzikale leiding van Oer Hop. Margrieten, nieuwe bonbon, f^ne vulling per ons 12 ct Paaschdlggers 10, Dessertchocolade 10 Wlnterparels (gevuld) 10 BRAM VAN PETTEN, QRAFT

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 2