-grootschermer Door den raad werd tot agent der arbeidsbemiddeling en werkeloosheidsver- I zekering in de gemeente Zuid- en Noord-Schermer I benoemd de heer IJ. Molenaar alhier. grootschermer Evenals voorgaande jaren is de belangstelling voor het vervolg-onderwijs ge ring. Na gedane oproeping meldden zich vijf leer lingen aan, een getal, beneden het bij verordening vastgesteld verplichte aantal, zoodal we vreezen. dat dezen winter wederom in de school te Groot- Scheriner geen „avondschool'' gehouden zal worden.' grootschermer Ons Fanfarecorps „Chris- tiaan de Wet'' bestaat thans dertig jaar. Dit heuglijk feit mag natuurlijk niet onopgemerkt Voorbij gaan. a.s. Zondagavond organiseert de muziekvereeniging een feestavond in de kolfbaan van den heer H. v. Truijen. De avond zal gevuld worden met muziek, zang en voordrachten. Entrée zal er niet worden geheven. grootschermer Voor de gemeenten Zuid en Noord-Schermer en Schermerhorn is vanwege de Varkénscentrale aangewezen als plaatselijk zaakvoer der de heer P. Schermerhorn. grootsciiermer De Roode Kruis-collecte grootschermer Op de door Burgemeester en Wethouders der gemeente Zuid- en Noord- Schermer opgemaakte voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school te Grootschermer, komen voor de dames: grootschermer De gemeentelijke leesbijdio theek te Zuid- en Noord-Schermer, ïs Vrijdag j.1 weder aangevangen met de uitleening harer boek werken. Een verheugend verschijnsel is het, da de .belangstelling voor dit instituut zich in stijgende lijn bevindt. De uitleening heeft iederen Vrijdag avond plaats te acht uur, in een der lokalen van de O. L. school te Grootschermer, grootschermer Tot onderwijzeres aan de 0. L. school alhier is benoemd Mej. C. Schipper te Beverwijk. grootschermer Ten overstaan van Notaris De Roos tè Alkmaar werd aldaar veiling gehouden bij opbod van 'benige perceelen weiland in de ge meente Zuid- en Noord-Schermer behoorende tot de nalatenschap van den heer C: de Boer. vlokte op sommige momenten nog menige dans- iuslige. Des Maandagsavonds trad in café Van Truijen op Ide bekiende Familie Hofman. Over het alge meen hieeft men dien avond nogal genoten. 24 september 1932 Er schijnt bij de jeugd 'geen behoefte meer te bestaan hun kennis te verrijken, dan toch zou een grooter aantal zich opgeven, daar er, naar we meenen te weten, wel meerdere kinderen zijn. die voor bedoeld onderwijs in aanmerking zouden kunnen komen. Het schoolgeld is zeer gering, zelfs voor de minst-kapitaalkrachtigen geheel kosteloos, dat kan dus geen bezwaar zijn. 1 oktober 1932 üCHERMERIIORIN Bij Kon. besluit is aan on- 5T* 1 kantoorhouder, de heer J. de Groot, verleend 3 Zilveren Eeré-Medaille, verbonden aan d,e Orde 1 Orgnje Nassau. 8 oktober 1932 heeft in de gemeente Zuid- en Noord-Schermer to taal opgebracht f 18.41. 15 oktober 1932 C. Schipper te Beverwijk. A. de Ridder, tijdelijk alhier. H. Heijt, tijdelijk te Wieringermeer. 22 oktober 1932 In totaal geboden voor 10 perceelen weiland in de Schermeer. aan den Menningmeersweg. samen groot 21.57.30 H.A., f 31340.—.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 27