A«K.r% nandere De zondagschilder D. Prins schilderde het tafereel op een bordje Hij deed dit naar een ansichtkaart die kort na 1900 door K. Pcniw werd uitge geven. Aan de rechterkant is aan de oever van de haven de dubbele plee van het Wees- en Armhuis te zien. Direct links ervan is 'het houten huis aan de havengeschilderd.De was hangt aan de lijn. ten teken dat het huis bewoond was. Prins heeft zijn best gedaan de boenwal weer te ge ven. maar dat is niet zo goed gelukt. Hij lijkt wel wat op een helling voor kleine boten. Links van het houten huis staat de grote houten schuur van het Doopsgezinde Weeshuis. Het beschilderde bordje was eigendom van Aldert Siekman. het bevindt zich nu in depot bij het Rijper Museum. (Foto Kees de Gooyer) Het werd gesloopt en in 1962 werd er door Manus Meijer uit de Noordem- dermeer een nieuw huis voor in de plaats gezet. In dit huis woont tegen woordig Wickel. in van >lf en kar- Met een Het houten huis aan de haven. Het tweede huis in ons verhaal stond aan de Buizenhaven, achter op het erf van het pand met de slagerswinkel. In mijn herinnering was het een heel schamel optrekje. Het was verveloos en in zijn geheel bedekt met het groen van algen en mossen. Hier en daar waren sporen van grijze verf te vinden. Aan de hand van een paar amateuristisch gemaakte afbeeldingen heb ik een reconstructie van het huis getekend Achteraf moet ik zeggen, dat ik het eigenlijk wel een aardig pandje vind. Om te zien dan, niet om in te wonen.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 11