Afscheidsreceptie Jan OU enburgf verwijderen ook nietjes en paperclips vanwege roest. Er wordt een uitge breide inventarislijst opgemaakt en een systeemkaart met enkele belangrijke gegevens. Alle stukken bergen we op in kartonnen archiefdozen waarin weer papieren zuurvrije omslagen met de nummers erop de documenten bevatten. Zo zullen voor zeer veel jaren deze verenigingsaktiviteiten bewaard blijven en ook toegankelijk voor geïnteresseerden. Zo is ook al klaar gekomen het archief "Nico Hop". Dit is een uitgebreide documentatie van het bloeiende verenigingsleven van West Graftdijk vanaf het begin van deze eeuw. Wij prijzen ons gelukkig dat er nog enkele van deze verenigingsarchieven op eenzelfde behandeling wachten. Uu begrijpt al dat we nieuwe aanvoer van oude verenigingsbescheiden van harte zullen ver welkomen. Graag breiden we ook de fotocollectie van de vereniging uit, zowel met originele foto's als met reprodukties. De originele foto's worden ook in zuurvrije omslagen opgeborgen in de archiefdozen. De reprodukties gaan in fotoboeken zodat snel opzoeken mogelijk is. Als nieuwe aanwinsten kunnen wij nog melden: Enkele foto's en documenten betreffende de Fa. R.K. Koppen, aannemers bedrijf te West-Graftdijk van 1871 tot 1921. Een foto en documentatie over Jan Ploeger, beroemd Rijper sportsman van het begin van deze eeuw. Voor foto's kunt U zich wenden tot Leo den Engelse, tel.0299-673044 voor documentatie tot Jan Kaptein, tel. 0299-671474 15 Maart 1997 was voor mi j een mooie afsluiting na 20 jaar actief te zijn geweest voor de Oudheidkundige Vereniging Graft-De Rijp. Hierbij wil ik het hele bestuur en de archiefgroep bedanken voor de receptie, de mooie woorden en het originele kado! Verder wil ik iedereen die aanwezig was bedanken voor de bloemen en kado's. Het was geweldig! Jan Oldenburg 55

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 5