Najaarsexcursie Het werk van Je foto- en Jocumentatie-af Jelingf Het lijkt nog ver weg, maar we bevelen hem toch alvast in uw aandacht aan: onze jaarlijkse excursie. Na de twee succesvolle excursies naar zuidelijk Zuid-Holland wenden we ditmaal de steven weer naar het noorden. Ons reisdoel zal dit jaar Leeuwarden zijn. De dagindeling is op het moment dat ik dit schrijf nog niet tot in de details vastgesteld, maar u kunt er zeker van zijn dat er weer een schitterende stadswandeling op het programma staat; ook hebben we voor de lunch een bijzonder sfeervolle historische locatie op het oog. Wellicht zal ook een bezoek aan een van de vermaarde Friese stinsen - versterkte huizen, vaak gelegen in een schitterende omgeving - deel uitmaken van het programma. Hoe dan ook, het belooft een prachtige dag te worden. Noteer daarom nu reeds de datum in uw agenda: op ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1997 gebeurt het Op de zolder van ons Clubgebouw "het Raadhuis Graft" zijn we in de nieuwe samenstelling begonnen met het werken in het nieuwe inventarisatie-systeem waardoor het mogelijk wordt om alle gegevens over foto's en archiefstukken in de computer te zetten. Op deze wijze krijgen we snel en gemakkelijk een zeer goede toegang tot die gegevens. Per onderdeel vullen we een systeemkaart in. Alle beschikbare gegevens worden in dezelfde volgorde vastgelegd. Later worden de kaartgegevens ingevoerd in de computer. We schakelen geleidelijk over op het nieuwe systeem. Het oude opbergsysteem is gehandhaafd en er wordt zoveel mogelijk volgens dat systeem opgeborgen om de verschillende stukken op onderwerp bijeen te houden. Behalve het werken aan het "oude" archiefbestand zijn we nu ook toegekomen aan het ter hand nemen van enkele verenigingsarchieven, zo zijn we nu bezig met het archief van de "Begrafenisvereniging De Rijp-Graft" opgericht in 1947 en lopend tot 1971. Dat houdt in dat we de stukken uitzoeken, sorteren, schonen en ordenen. We 54

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 4