tegen belemmering van invoer van tuinbouwprodukten naar Duitsland. Het blijkt dat er nieuwe handelstarieven op komst zijn en dat daardoor per wagon meer invoerrecht moet worden betaald. Er is bij het schrijven een aan dc minister gericht adres, waarin wordt verzocht bij de Duitse regering op mildere bepalingen aan te dringen in het belang van de land- en tuinbouw. Daar sluit het bestuur zich bij aan, maar daar het niet blind is voor de moeilijkheden die het verkrijgen van gegevens zal opleveren, wordt "schipper" Visser gevraagd de secretaris opgave te doen van de groente die hij voor de leden van de vereniging in 1902 heeft vervoerd. De "schipper" is daartoe bereid. Voorts komt de vraag aan de orde of men weer moet meedoen aan de Floralia-tentoonstelling, in 1903. Sommige bestuursleden vinden van wel. Anderen menen dat de vereniging zelf een tentoonstelling moet houden, omdat de beperkte ruimte die men van Floralia krijgt toegewezen de groenten niet tot hun recht doen komen. Er wordt over gestemd, met als resultaat dat met 5 tegen 2 wordt besloten weer met Floralia samen te werken. Met 4 tegen 3 wordt besloten het aantal in te zenden produkten te bepalen op 6 a 7. De vraag hoeveel stuks sla- en snijbonen van elk soort mogen worden ingezon den, blijft onbeslist en wordt aangehouden tot de eerstvolgende algemene vergadering. Nieuwe zakken en manden... Op 6 februari 1903 werd er weer vergaderd over de aanschaf van zakken en manden. Er was een opgave door een aantal leden, voor de aanschaf van 179 manden van verschillende soort en voor de aanschaf van 625 zakken. Gevoegd bij eerder gedane opgaven blijkt dat er dan totaal 481 manden en 1580 zakken moesten worden aangeschaft. Besloten werd wederom een advertentie in het Nieuws van den Dag te plaatsen ter verkrijging van monsters en prijsopgaven. Echter, de directie van de graanhandel had eerder al zakken geleverd tegen concurrerende prijzen, zodat de voorzitter werd opgedragen andermaal de heer Post te vragen of hij in staat en genegen was zich met de levering van het vermelde aantal zakken te belasten. In de volgende bestuursvergadering, op 19 februari blijkt Post te hebben ingeschreven voor de levering tegen f 8,50 per 100 zakken. Hij grijpt echter naast de levering, want H. de Boer te Koog aan de Zaan biedt de zakken aan voor f 8,~ per 100 stuks. Er waren nog meer aanbiedingen van zakkenlever- anciers binnengekomen, maar hun aantallen bleken verre van voldoende. Bovendien voldeed de monsterzak van De Boer aan de gestelde eisen. 72

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 22