Inmaakfabriek? In de volgende bestuursvergadering, op 28 februari 1901, werd de "eendenkwestie" wederom ter sprake gebracht. Ter oplossing van het prob leem besloot het bestuur de eendenhouders uit te nodigen voor de ledenver gadering van 6 maart, teneinde te trachten tot een schikking te komen. Aan de ledenvergadering werd ook voorgesteld te besluiten tot aanschaf van een aardappelsproeimachine. Tevens werd in die vergadering de oprichting van een inmaakfabriek ter sprake gebracht. Die zou, volgens voorlopige conclusie een investering van f20.000 vergen, arbeidsloon inbegrepen. Voor de in 1901 te houden tentoonstelling van groente werd f 20 uitgetrokken en als dat met voldoende mocht zijn, zou de ledenvergadering instemming worden gevraagd voor een grotere uitgave. In de volgende bestuursvergadering, van 21 juli, werd de tentoonstelling nader besproken. Die bleek wederom in samenwerking met Floralia te worden gehouden. Voor het uitgetrokken bedrag van f 20 werden "zoveel mogelijk geschikte prijzen" aangeschaft, bestaande uit tuinbouwgereedschappen. De hoogste prijs toe te kennen ter waarde van f 2,25 "en zo vervolgens al minder totdat de som van 20 gulden is verbruikt". Zakken en manden Van de aldus geplande activiteiten wordt van de resultaten geen gewag gemaakt in de verslagleggingen. Deze betreffen uitsluitend de bestuursver gaderingen. Zoals de beraadslaging over de inschrijvingen voor de leverantie van manden en zakken, in de vergadering van 21 februari 1902 in het café van C. Man ("Het Wapen van Munster"). Daar waren twee monstermanden aanwezig, met prijsopgave, respectievelijk van K. Bijvoet te De Rijp en J.J. Engel te Edam. Een en ander naar aanleiding van een advertentie in Het Nieuws van den Dag van 4 februari. De heren bestuursleden vonden het model van Bijvoet het beste en besloten hem de gunning toe te kennen. De prijzen die Bijvoet had kenbaar gemaakt waren: vruchtenmanden met net f 0,75; gewone kaak f 0,25; halfmuds f 0,45; augurkenmanden f 0,25; enkele tienkops f 0,22; halve vruchtenmand met net f 0,60; driekops mandjes f 0,15. Vervolgens een paar bestuursvergaderingen waarin niets noemenswaard passeert. Handelsbelemmering Dan, op 11 december 1902, komt een schrijven aan de orde van de Commissie 71

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 21