De luinbouwverenigfing in De Rijp Op pagina 8 van deze jaargang werd melding gemaakt van het contract met "schipper" Visser, waarin de vervoersprijs van aardappelen op vier en van groente op drie en een halve cent werd vastgesteld. Per kg veronder stelden we, maar dat was onjuist. Die prijzen werden berekend per collo van 25 kg., deelde de heer S. Visser ons mede. Hij kon er nog aan toevoegen dat die vrachtprijzen regelmatig terugkeerden in de beraadslagingen ter vergader ing. In de vijfde bestuursvergadering, op maandag 20 augustus 1900. kwam een andere zaak aan de orde. Namelijk een ingekomen schrijven van de vereniging Floralia, inhoudende de kennisgeving dat op zondag 2 en maandag 3 september de jaarlijkse tentoonstelling van Floralia zou worden gehouden De Tuinbouwvereniging werd uitgenodigd daaraan mee te doen door inzend ing van tuinbouwprodukten. De heren Wagenmaker en Klinkenberg zouden op zaterdag 1 september van 4 tot 7 uur die produkten in ontvangst nemen. Uit de kas van de vereniging werd een prijs beschikbaar gesteld. Met de tram Ook in Schermerhorn was een tuinbouwtentoonstelling georganiseerd. De bestuursleden van de Rijper Tuinbouwvereniging besloten daar gezamenlijk heen te gaan op 31 augustus, met de stoomtram van 4.10 uur van De Rijp en de collega's te Schermerhorn daarvan bericht te doen, naar aanleiding van hun uitnodiging. De bestuursvergadering waarin deze besluiten werden genomen, werd gehouden in "de herberg Het Noordhollandsch Koffiehuis van den heer Ruiter", vermeldt het notulenboek. 17 september vergaderde het bestuur wederom, maar nu ten huize van de heer K. Heuvel ("De Eendracht"). Besloten werd een ledenvergadering uit te schrijven op vrijdag 5 oktober. De heer Driebergen, hoofd ener school te Beemster, zou worden gevraagd een lezing te houden over kunstmest. Indien hij niet aan de uitnodiging zou kunnen voldoen, zou de heer Dekker te Wijdewormer daartoe worden gevraagd. Voor een volgende vergadering werd de heer Hazeloop, rijkstuinbouwleraar voor Noord-Holland, verzocht een spreekbeurt te vervullen. Bestuurslid P. Roemer bracht de last en schade ter sprake die de tuinders ondervonden van eenden. Ook die werden op de agenda gezet voor de ledenvergadering. 70

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 20