Naatje Heinis, Ma Duin, Trien Bak, Ma Schipper, Jan Duin, Zus Loos, Dina Klinkenberg, Neeltje Ekhard, Jan Blaauw Kz Hipke, Mijntje Kruiswijk, Annie van Piet, M.Blauw, Klazina Klinkenberg. Voor sommigen maakte ze er twee, zoals voor Lena Klinkenberg "een klein spreitje", evenals voor Nely Bouw. Voor Klazien Klinkenberg haakte ze ook een gordijn. De gebreide dassen waren voor Hein, Klaas, Jan, Adriaan, Jacob en Anne Blaauw Kz.; voor Klaas, Piet, Gerard en Freek Blaauw Jz.; voor Piet, Nico, Adriaan, Jacob, Anne, Cor, Wim, Aldert en Gerard Klinkenberg; voor J. Remmerswaal, Van der Koppel, nog een voor Adriaan Blaauw Kz., Carel Bruyn, Willem Schmeding, Leentje Kruiswijk, Klaas Sas, Jan Jac. Klinken berg, Willem Jacobs, Pieter Oortwijn, nog een voor Adriaan Klinkenberg, Ringert de Geus, Koos Kruis, Jan Poppen, Jan Schipper, K. de Jong, Jan Meijer, Heerke Damsma, Willem Half, Wout Klinkenberg Az., Hans, Wouter Sas, Piet Wals, Kloppemaker (waarschijnlijk: Klompmaker), en dokter Kuypers. Voor zichzelf haakte ze 4 gordijnen (bovenlicht) en 2 ondergordijntjes, gordijnen voor het achterraam; 4 gordijnen van 160 cm lang voor Ali Bak, 4 lange en 2 brede voor Marie Klinkenberg; een gebreide sprei van 90 lang met pauwen, een sprei voor mevr.Bruin en gordijnen gehaakt voor Nely Bouw en M.Klinkenberg. De sjaals waren voor Dina, Trijntje, Klazien, Marie en Lena Klinkenberg; voor Anne van Piet, Leentje Loos, Nel Slikker, Ma Stam. Johanna Arzbach, Geertje Stam, Alie Bak, Ma Schipper, Dina Bouw, Jelle, K. de Jong, Neeltje Plas, Jantje Tromp, Ma Blauw, Ahe Tromp, een onbekende, Aagje Schipper, Trien Rus, Es Zeeman, Marie Klinkenberg, mevr. Kuijpers, Leentje Kruiswijk, Ma Duin, Neeltje van Tiel, Geertje en Antje Blaauw, Geertje Klinkhamer, Ma Prins (drie) en Teun Half (vier). Verder nog: een gordijn gebreid voor glazen deur, voor een bovenlicht, 3 vensterkleedjes, 2 theemutsen en een tafelkleedje voor Geertje Stam. Zouden we de plank ver mis slaan, als we veronderstellen datje met het haak- en breiwerk van Klaasje Blaauw zowat een voetbalveld kunt toedekken? In elk geval kon ze aanspraak maken op de titel "Haak- en breikampioene van Noordeinde". Maar "mejuffrouw Klaasje", zoals ze zichzelf met haar 93 jaren nog noemde, had nog meer in haar mars. Ze schreef op reeds hoge leeftijd een gelegen heidsgedichtje voor een kleinkind: 64

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 14