Vrijwilligers gfevraagfd Ik ging met Trijn Sluis met Lijn 11 naar de Van Swindenstraat, waar mijn tante woonde. We zorgden dat we 's avonds, toen de boot weer vertrok van de Admiraal de Ruyterkade, op tijd terug waren om weer mee te gaan naar De Rijp. De volgende dag stonden de kranten vol van de grote demonstratie. Nog een andere jeugdherinnering: Toen ik zes jaar was, kwam ik op de Lutherse Zondagsschool. Die werd geleid door mevrouw Eveleens en haar dochter. Piet Potgieser was er de pianist en Jan Klinkenberg was de bode. Zondagsmiddags 2 uur begon het. Het versje dat je had meegekregen moest je opzeggen als je een beurt kreeg. En verder liedjes zingen en bidden. Vooral met Kerstmis was het leuk, want dan was er een prachtige kerst boom; er werden mooie kerstliedjes gezongen en mevrouw Eveleens kon mooi vertellen. We kregen dan chocolademelk te drinken en we werden getracteerd op lekkere koek. We ontvingen allemaal een cadeautje of een boekje van uitgeverij Callenbach. Dat was dan een christelijk verhaal. Ik ben tot mijn negende jaar op de Lutherse Zondagsschool geweest. Daarna kwam er een doopsgezinde Zondagsschool, onder leiding van dominee Scherpenhuizen. Daar mijn moeder van doopsgezinde afkomst was, ging ik toen op die Zondagsschool. Die werd gehouden in het doopsgezinde weeshuis op de Tuinbuurt, aan de voorkant. Aan de achterkant was een kamer van de naaischool, waar Leentje de Groot de lerares was. Op die naaischool ben ik ook nog zo'n jaar of zes geweest. Na de Zondagsschool kwam ik op de catechisatie. Nadat ds. Scherpenhuizen was vertrokken, werd die gegeven door ds. Van Giessen van Oost-Graftdijk. Later kwam ds.Keuning. Hij heeft mij op 17 maart 1928 gedoopt tot lid van de doopsgezinde gemeente. Annie Pauw-Dekker, Gortershof 183, 1544 SR Zaandijk Het Grafter raadhuis is op het ogenblik in de weekenden geopend. Vanaf 1 juli is dat zelfs van dinsdag t/m zondag. Dit werk wordt gedaan door een paar vrijwilligers. U begrijpt het al. er is versterking nodig voor een aantal dagdelen per maand. Inlichtingen hierover bij: Jenny Mulder. Rijper Museum, telefoon 671286 62

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 12