Nieuwe brugf tij ket Rolderspad Toen vorig jaar het spreekrecht voor niet-raadsleden werd ingevoerd in de gemeenteraads-vergaderingen van Graft-De Rijp, was onze voorzitter, Marijn Schapelhouman, de eerste die daarvan gebruik maakte. Dat was bij gelegenheid van het feit dat op de raadsagenda een voorstel stond, een krediet beschikbaar te stellen voor het bouwen van een nieuwe voetbrug tussen Rolderspad en Oosterpark in De Rijp. De gelegenheid tot het voeren van het woord wordt geboden voorafgaande aan de eigenlijke raadsvergadering. Om van die gelegenheid gebruik te kunnen maken dient het voornemen tot gebruik maken van de spreekgelegenheid vooraf kenbaar te worden gemaakt. Dat had Marijn gedaan, zodat hij ten overstaan van de voltallige gemeenteraad een pleidooi kon houden om de nieuwe brug aan het Rolderspad te doen uitvoeren in de vorm van een ophaalbrug en niet als draaibrug zoals de op dat moment aan vervanging toe zijnde oude brug. De raad bleek er wel oren naar te hebben. Het gevolg is geweest dat de aannemer, de firma Haasnoot uit Katwijk, werd opgedragen zo'n brug te bouwen. Dat is intussen gebeurd. De brug is opgeleverd nog voor de winter inviel en zo is het beschermde dorpsgezicht van De Rijp verrijkt met wéér een nieuwe ophaalbrug (eerder werden Lievelandsbuurt, Langebrugspad en het Buizendijkje op gelijke wijze verfraaid). De firma Haasnoot heeft zelf het ontwerp voor de nieuwe Rolderspadbrug gemaakt. Daartoe is ze uitgegaan van een aquarel van Willem Spaarman, die jaren geleden door onze vereniging is gereproduceerd en uitgegeven als "kerstprent". De bouw van de brug heeft f70.000 gekost, exclusief btw. Cees de Gooyer maakte tijdens de ijsperiode in januari jl. de fraaie foto van de nieuwe aanwinst, die hiernaast is afgedrukt. Het is ongeveer 25 jaar geleden dat de oude draaibrug tussen Rolderspad en Oosterpark werd gebouwd, eveneens door de firma Haasnoot. Ook toen is ervoor gepleit de brug als ophaalbrug uit te voeren. Die wens werd eveneens gevoed door een tekening van Spaarman, maar die zag er anders uit dan de aquarel die nu aan het ontwerp ten grondslag lag. Staan op de aquarel, tevens kerstprent, duidelijk de woningen aan het Rolderspad afgebeeld, ten overvloede had Spaarman er in fraaie krulletters onder gecalligrafeerd dat het de ophaalbrug Rolderspad in De Rijp betrof. Geen twijfel mogelijk, derhalve. De tekening die 25 jaar geleden werd gehanteerd, vertoonde alleen het 15

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 18