en i van West- erwerkt tot deel van de ogdij van de 6,5 cm van iet Koomen; 1 Cor Jantjes ippenhokken ts ernaast de ierij van Jan arts" en de Hands kanaal .echts van de ;hermer. Links boven een hoek van de Kogerpoider, de hoogspanningsmasten en het Alkmaarder meer. Rechts naast de hoogspanningsmast staan nog de boerderij van Piet Heinis en (verscholen in de bomen daarachter) de boerderij van Zwart nog op de oude lokatie. Deze boerderij is verplaatst voor de aanleg van de basculebrug en die van Heinis is gesloopt voor de aanleg van de N 244. Ook de boerderij van Piet Koomen onderging dat lot. Ten tijde dat de opname werd gemaakt, vormde de vlotbrug nog de verbinding tussen de kanaaloevers, waar nu de basculebrug ligt. Nadat in 1922 het Noordhollands kanaal was gegraven heeft gedurende slechts enkele jaren ook een vlotbrug gelegen juist voorbij de kanaalbocht, waar de Oostdijk van de Schermer uitkomt bij het kanaal. Daar stond tot juli 1934 nog huize Zonnevank, van Ewoud Spaan (voordien van de familie Graftdijk). Op de foto markeert de oude boomgaard nog die plaats. Op de foto liggen links, in het water van de Kleine Gracht, enkele schepen in verband met ondershoudbeurten op de scheepswerf. Uitererst links in het midden is nog juist de mast met de giek te zien die Van den Beidt er na de oorlog bouwde. Het volgende nummer van "Een Nieuwe Chronyke" zal vrijwel geheel zijn gewijd aan de voormalige scheepswerf, in verband met de tentoonstelling die komend voorjaar daarover in het Rijper Museum zal worden gehouden. 11

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 14