Register op persoonsnamen lokaal van A. Smit, Klaterbuurt, deze overeenkomst aan de leden ter goedkeuring voor te dragen". Hoewel het notulenboek van die ledenvergadering geen gewag maakt, is er blijkbaar wel een contract afgesloten, want dat komt ter sprake in de bestuursvergadering op zondag 17 juni daaraanvolgende, 's avonds half acht ten huize van de heer Marees. In die bestuursvergadering wordt namelijk de heer S. Visser uitgenodigd door de bode, eveneens de vergadering bij te wonen. Visser voldoet daaraan en dan wordt hem door voorzitter D. Koster de vraag voorgelegd of het gerucht waar is dat hij heeft aangenomen aardappelen en groente voor de gebroeders Roelofsen naar Amsterdam te vervoeren voor minder dan waarvoor de leden van de vereniging met hem zijn gecontracteerd. De heer Visser kan dat niet geheel en al tegenspreken, zo vermeldt de notulist. Na vele besprekingen wordt eindelijk goedgevonden dat in het contract de volgende wijzigingen worden aangebracht: de prijs voor het vervoer van aardappelen zal niet 5 maar 4 cent zijn en die van groente niet 4 maar 31/2 cent. (Per kg, naar we aannemen). "Daarna wordt door de heer S. Visser aan de penningmeester ter hand gesteld de som van 100,- (volgens het gesloten contract), waarvoor de heer Visser 41rente zal genieten en welke som belegd zal worden op de Beemsterbank", aldus secretaris P.Roemer Cor Booy Evenals voorgaande jaren heeft de heer Otto Brunsting van drie jaargangen van "Een Nieuwe Chronyke" (10 tot en met 12 - 1993/'95) een register gemaakt op de daarin voorkomende persoonsnamen. Degenen die zo'n register willen hebben kunnen het bij hem afhalen a 1,- per stuk. Van de voorgaande registers zijn ook nog enkele exemplaren voorhanden, die eveneens a 1,- verkrijgbaar zijn. Het adres van de heer Brunsting is: Rechtestraat 25 De Rijp. Voor nadere informatie: tel. 0299.673167. 8

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 11