In memoriam burgemeester mevr. M. de Jong-Meijer Touwslagferij 'De Vrede' en de familie Bruin 90 Op 29 september jl. overleed, volkomen onverwacht, tijdens verblijf van slechts een paar dagen in het ziekenhuis te Leeuwarden, onze oud burgemeester mevrouw Maartje de Jong-Meijer. Zij heeft, samen met haar man, slechts vijf jaren van haar welverdiend pensioen mogen genieten in het Friese Oosterlittens, na haar 15-jarig burgemeesterschap van Graft-De Rijp. Tijdens haar burgemeesterschap alhier heeft de oprichting van onze vereniging plaats gehad. Dat gebeurde in een periode waarin zij zelf, als bestuurslid van het Rijper Museum, de wens te kennen had gegeven dat er een club van vrienden van het museum zou worden opgericht, mede tot financiële ondersteuning van het museum. Zo is bij sommige mensen de gedachte ontstaan dat mevrouw De Jong mede-oprichtster was van de Oudheidkundige Vereniging. Mogelijk zag zij zichzelf ook als "aanstichtster", gelet op een latere uitspraak van haar dat "de vereniging een ander en eigen leven is gaan leiden". Hoe het ook zij, ze heeft van meet af de vereniging een warm hart toegedragen; was als het haar enigszins mogelijk was, altijd aanwezig tijdens de voor- en najaarslezingen in Het Rijper Huis tijdens haar ambtsperiode en gaf ook op andere wijze steeds blijk van haar belangstelling voor het werk van de vereniging. Dat ze na de verhuizing lid bleef van de OHV Graft-De Rijp was voor haar vanzelfsprekend, om op afstand toch op de oogte te blijven van het reilen en zeilen van de vereniging. Met vele anderen uit de gemeente hebben we haar op 3 oktober de laatste eer bewezen. Haar nagedachtenis zullen wij in ere houden zoals zij was: een sterke persoonlijkheid met een diepe eigen overtuiging en respect tevens voor haar gesprekspartners naast een warme belangstelling voor de mensen in de gemeente. Cor Booy. Wie in deze tijd via dijkjes het dorpje Noordeinde nadert en binnenrijdt kan zich, dankzij twee zwartgeteerde houten gebouwen met daarachter een door twee rijen bomen omzoomd perceel, enigszins voorstellen hoe het hier twee eeuwen geleden er uit moet hebben gezien. Behalve 'de Vrede', waartoe de

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1996 | | pagina 4