Bij de kerstprent Kadastrale atlas Gra ft-De Rijp voltooid Contributie 1997. 89 De kerstprent van dit jaar is een afbeelding van de overblijfselen van de touwslagerij "De Vrede" aan het Noordeinde van Graft. Hoewel het in vervallen staat verkeert, draagt dit monumentje van pre-industriële nijverheid - mede door zijn mooie ligging onder een enorme oude kastanjeboom - in niet geringe mate bij aan de schilderachtigheid van het dorpsgezicht. Dat de lijnbaan "De Vrede" bovendien een rijke geschiedenis heeft gehad, kunt u lezen in deze Chronyke. De afbeelding is vervaardigd met behulp van een fotocopie - ons ter beschikking gesteld door de heer J.Blaauw - naar een recente tekening. Helaas zijn wij er niet in geslaagd de maker van de oorspronkelijke tekening te vinden. We hopen echter dat de tekenaar, mocht hij de reproductie ooit onder ogen krijgen, met het resultaat van 's drukkers inspanningen kan instemmen. Hij is er! Het heeft een tijdje geduurd, maar uiteindelijk is hij er toch gekomen. Het deel Graft-De Rijp van de Kadastrale Atlas Noord-Holland is van de pers gerold. Op het moment dat u dit leest is het eerste exemplaar inmiddels aan burgemeester Denie van Graft-De Rijp aangeboden. Alle intekenaars hebben bericht gekregen dat het boek op hen ligt te wachten. Van 10 t/m 24 december 1996 kan men zijn exemplaar (ad 37,50) afhalen bij Boekhandel Els Kok, Jan Boonplein 10 in De Rijp. Wie absoluut verhinderd is, in die periode naar De Rijp te komen, wordt verzocht contact op te nemen met de secretaris van de Oudheidkundige Vereniging. Dit jaar hebben wij besloten de acceptgirokaarten weer te voorzien van naam en adres. Het enige wat u nog hoeft te doen is het bedrag en uw giro- of bank nummer in te vullen en uw handtekening te zetten. De hoogte van de contributie is onveranderd gebleven n.1.; 15,— per jaar (voor 65-plussers 10,—). Degenen die de Chronyke per post toegezonden krijgen, betalen 20,— (65-plussers 15,—) in verband met de portokosten. Als u de acceptgirokaart weer net zo snel opstuurt als vorig jaar, dan ben ik tevreden. Bij voorbaat dank. Koen Link.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1996 | | pagina 3