Uit "De Drie Meren van 10 oktober 1931 GROOTSCHERMER In de op 5 Oclober gehou den Ringvergadering le Alkmaar is aangewezen lot Consulent der Ned. Herv. Gemeente te Groolscber- mer, Ds. Rooker te Graft, die den 21en Oclober met de catecrisatie's te Grootschermer hoopt aan te vangen. 1 GROOTSCHERMER Donderdag 8 Oclober had ten overstaan van Notaris Kruimel te Slompetoren in hel café „De Jonge Ruiter" alhier, de verkoop plaats van een huis met ruime schuur en groot eri, gelegen aan de Dorpsstraat, bewoond door en 'eigendom van den heer J. Vergaij. Veel animo voor deze verkooping was er niet. Iiooper van bo vengenoemd perceel werd de heer JI. Molenaar, timmerman alhier, voor den prijs van f 1600.—. Een aangeboden stuk tuingrond in den Eilands polder van denzelfden verkooper bleef onverkocht. van 31 oktober 1931: GROOTSCHERMER Aan Mej. A. Veenenga is op haar verzoek eervol ontslag verleend als onder wijzeres aan de O. L. school te Driehuizen. GROOTSCHERMER Vanweae het Oranjekruis is ten huize van den heer D. Pascha post- en telefoonkantoor een z.g. meldingspost gevesligd voor Eersle hulp bij Ongevallen. Een goed voor ziene verbandlrommel is aldaar bij eventueele on gelukken ter beschikking. GROOTSCHERMER Dinsdagmorgen ontstond 'n begin van brand ten huize van den heer C. Reppen aan de Zuid, alhier. Kleeren, die bij de kachel te drogen waren gezet, hadden vlam gevat. Reeds was de brandweer gealarmeerd. Gelukkig behoefde deze niet uil te rukken. Met eigen krachten wist men het vuur te bedwingen, evenwel had de omgeving van de kachel nogal geleden. 00 00 00 van 7 november 1931: GROOTSCHERMER J.I. Maandag reed de vee houder Bart met paard en kar de helling af bij de Noorderbrug alhier. Op de kar, beladen met bieten, reden mee bet vijfjarig jongetje van den lieer Bart, benevens een vriendje, zoontje van Da klier Jonker. Welk een genot voor de knaapjes, mede te mogen rijden, doch bijna zou deze rijtoer slachtoffers heb ben geëischt, 'want plotseling geraakte het paard los van den wagon, die toen stuurloos zijn eigen wieg volgde en met zijn kostbare lading in de diepe ringvaart terecht kwam. Bart zelf had nog kans gezien vain den wagen te springen, doch de jeug dige passagiers waren in de diepte verdwenen. On middellijk begaf de lieer Bart zich te water en smaakte liet genoegen de heide knaapjes achter eenvolgens behouden aan wal te brengen. Hel mag een geluk heetein, dat de jongetjes niet onder den wagen terecht zijn gekomen, een redding zou als dan zeer moeilijk zijn geweest. Zoo liep dit ongeval <*n!iil.-i.-jg nogal goca af. van 14 november 1931: GROOTSCHERMER Naar wij vernemen, zal aan de huurders der landerijen van het Armbestuur le Zuid- en Noord-Schermer over 15)81 een pachtver- laging van 15 pCt. worden toegestaan. GROOTSCHERMER Voor de betrekking van on derwijzeres aan de openbare lagere school te Drie huizen, hebben zich 33 sollicitanten aangemelid. GROOTSCHERMER In hel cafc van den heer J. Kaij trad voor de V.A.R.A. als spreker op de heer Kaagman, van Alkmaar. Doel was hel oprichten ooiier afdeeling van de V.A.R.A. Het resultaat .was, dal alhier een dergelijke afdieelfing is tot stand ge komen, waarvan het voorloojiig bestuur gevormd is door de hoeren T. Sloolen, voorzitter, \V. Slooten Tzn., secretaris, D. Pascha, penningmeester

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1996 | | pagina 35