rosmolen, dat is een door een paard aangedreven molen om graan e.d. te malen. Werd vooral gebruikt voor het malen van boekweit. De eigenaar was in die tijd Jan Honig en niet Jan Koning. Deze Jan Honig trouwde met Marijtje Slot, een dochter van Gerrit Slot, de eigenaar van 's Lands Welvaren. Na de dood van Gerrit werd Jan Honig eigenaar van dit café. Jan Honig was geboren in Zaandijk en stamde uit de bekende fabrikantenfamilie Honig. 49. Rijer Roden - metselaar Met kalk en zand en steene Die hij verkoopt aan ieder daar En daar naast zoo ik mene Woont een weduw Grietje Buis Heeft drie kinderen bij haar in huis Dog zijn gestadig - niet vast in huis, 50. Ziet nu Simon Lambertse Daar wone bij zijn buuren 's Is een man die ieder kan En of hij 't huis moet huuren Daarvan weet ik niemendaal Dog dat ik nog zeggen zal Woont Gerrit Wessel een huis niet smal. 52. Nu woont hier een thamis buis En daaraan zeg ik hede Zijn daar veel Patiënten 't huis Met zwak en teere leden 't Is een hele hospitaal Ziek en zeere altemaal Dog 't zijn paarden - zoo zwart als vaal 53. 't Zijn Patiënten van Matijs Die daar zijn te genezen Deze maakt hij daar eerst wijs Die 't wisten zonder neenen Dog het verhaal van het heelal Dat die Matijs woont op de wal. Matthijs Hoeben was de smid. Hij had een smederij op het Oosteinde (nu Kramerie) en een op de Breestraat, vlak bij de kerk. 54. Nu ziet gij daar een heel.... Van huis en erf en boomen

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1996 | | pagina 32