116 41. Nu Poules die goede man Dan Krelis Aagjes Arie Jan Nachtegaal die ieder kan Al was het in Februari Dan is Gerrit de graaf zijn huis Met een erf aan de sluis Ziet nu ten oosten wie hier hoort thuis. Jan Nachtegaal woonde in een huis dat tot 1779 als bakkerij in gebruik was. 42. Jan Struik een koopman van veel vee Die ziet men nu hier wone Arie Otter daar dan mee Dan kom ik u vertone Woont daar een opperman Piet de Heer met naam en fam Een best pakhuis ziet men daaran Het huis waar\Adrieaan Otter in woonde, heette "DeSwavelstok". Ten oosten van dit huis stond het gebouwtje van de brandweer "Het Spuithuijs Adriaan Otter was de eerste burgemeester van Schermerhorn (1795-1828). Hij was geboren te Warder en overleed 8 oktober 1828. 43. Cornelis Kranedonk nu hier In 't zelfde huis geloof ik schier Woont Harmen zoo ik meene Dog ik weet niet zijn fam Is daar iemand die hem kan Laat die hem noeme. Ik neem 't niet an. Harmen werd in transportakten Harmen Harmenszoon genoemd. 44. Nu een meester van der Vegt Jan Pieterse ter zijde Dan Klaas Donker heel opregt En men kan nu ook met muijje Maar zegge, woont een weduwnaar Met een dochter ook bij haar Wiens man Klaas Dekker in het leven waar. Mr.van der Vegt had een chirurgijnswinkel bestaande "in vlesse, potten, medicijnen en alle deszelfs verdere gereedschappenIn 1792 verkocht hij de winkel aan Anthony Vendel, de eerste van de familie Vendel in Schermerhorn. Jan Pieterse Bakker was de eigenaar van de bakkerij die

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1996 | | pagina 30