Woningverhuur-verordening Burgemeester en wethouders van DE RIJP brengen het volgende ter openbare kennis. Tot nu toe gold het systeem, dat de aanvrage van den eigenaar of aanstaanden eigenaar eener woning, om deze ter bewoning toe te wijzen aan hem of één zijner kinderen, steeds werd in gewilligd. Ditsysteem hetwelkoverigens in bijna geen enkele gemeente kon worden toegepast kan door hen niet langer worden ge handhaafd. in verband met de uiterst be perkte woningvoorraad en het groot aantal aanvragen tot be woning, dient toch hiermede te worden gebroken, om een zoo richtlg en zoo redelijk mogelijke toepassing van de woningverhuur- verordening te verkrijgen. Belanghebbenden gelieven van den inhoud dezer bekendmaking goede nota te nemen, Ier voor koming van teleurstellingen. de Rijp, 15 November 1946. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, J. DALENBERÜ. De secretaris D. B. A. APPEL. PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP Verkiezing kiesoollege Ned. Herv. kerk Als leden van het kiescollege werden herkozen: Mevr. M. Vis ser—Ruyter, Mevr. A. Slot—Kreb en de heren: L. Visser, C. Sies- werda, J. Rijkes, terwijl in de buitengewone vacature werd ge kozen de heer C. Kuiper. Allen namen hun benoeming aan. Wederom ramen in de Ned. Herv. Kerk geplaatst De vier fraaie grote gebrand schilderde ramen in het kruis der kerk zijn ook geplaatst. De thans in brons gevatte ramen met hun prachtig warme kleuren maken het gebouw weer. tot een rijk geheel. De andere ramen zullen gelei delijk hun plaats herkrijgen. Voordrachtavond Ned. Huisvrouwen Ver. Dinsdag a.s. zal bovenge noemde vereniging een voor drachtavond geven. Siem Bosma is in staat zijn bezoeksters en bezoekers te boeien met zijn ta lent als voordrachtskunstenaar, terwijl wij over de heer Hans Keuning als pianist niets behoe- vên (e schrijven. Hun namen zijn voldoende om te weten, dat wij van goede kunst zullen genieten. De advertentie in dit nummer vermeldt de bijzonderheden. Uit de Rijper Courant van 23 november 1946:

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1996 | | pagina 2