Vaders plakboek kron van verrassingen 109 eenzelfde woord in een gedicht op verschillende manieren. Ook met de "dt", de "d" en de "t" ligt hij voortdurend overhoop. Voor ons een troost, nu wij door een nieuw groen boekje de zoveelste spelling moeten gaan toepassen en dus steeds andere fouten zullen gaan maken. -CAR. Nu iedere keer in de Chronyke een stukje verschijnt uit het plakboek van mijn vader, vind ik het wel leuk ook iets in dit blad te schrijven. Hoe is dit allemaal in zijn werk gegaan? Op een dag stond ik voor het huis in Grootschermer waar ik als kind woonde. In de tuin was iemand aan het werk. Ik vroeg: "Meneer, bent u de meester, zoals op uw huis staat?" "Ja", zei hij, waarop ik reageerde met "nou, ik ben een dochter van een meester". "Welke dan", vroeg hij. "Meester Van Stralen", was mijn antwoord. Toen ben ik door Peter Breed - want hij was de man in de tuin - uitgenodigd binnen te komen. We hebben heel gezellig zitten te praten en van het een kwam het ander. Ik nam later een plakboek van mijn vader mee voor hem en hij heeft gezorgd dat nu steeds de stukjes in de Chronyke komen. Leuk, dat zoiets gebeurt. Naar aanleiding van die stukjes ben ik gebeld door Trien Volger uit Schermerhorn. Ze heet nu Krul. Ik was stomverbaasd, want tot dat moment had ik nog nooit een Chronyke gezien. Later stuurde Peter Breed me een exemplaar, zodat ik het zelf allemaal kon lezen. Weer later werd ik gebeld door Trijn Roelofs-Klinkhamer in De Rijp. Zij hielp vroeger mijn moeder. Dat was een heel leuke gewaarwording en verrassing. Ik zou het leuk vinden als ik van meer mensen wat hoorde. We worden ouder en het verleden roept dan wel herinneringen op, vooral als het zo lang geleden is. Als er meer contacten uit voortkomen, zal dat veel stof tot praten geven. Misschien zou daar eens een ontmoeting uit voort kunnen komen. Is de klassefoto ook nog iets om even naar te kijken? Stond in Chronyke nummer 1 van dit jaar. Mijn telefoonnummer is 020.6453303. Je weet maar nooit... Henny van Stralen.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1996 | | pagina 23