65 De najaarslezing De geschiedenis van de Grote Kerk Wordt ditmaal gehouden te West-Graftdijk in de kerk. Dat wordt begin november, maar een precieze datum kunnen we nog niet noemen, doordat de agenda-beheerder van de culturele kring "Het Plein" te Graftdijk nog op vakantie was terwijl deze Chronyke ter perse moest. Er volgt te zijner tijd een nadere aankondiging in "De Uitkomst". Belangstellenden in het buitengebied waar "De Uitkomst" niet verschijnt, kunnen in de laatste week van oktober telefonisch contact opnemen met de voorzitter of de secretaris, telefoonnummer: 0299-674613. Het programma bestaat uit de "lichtbeelden" die wijlen Piet Koomen in West-Graftdijk en omgeving heeft gemaakt in de twintiger en dertiger jaren. De vereniging is door een gelukkig toeval dit jaar in het bezit gekomen van 80 van die 8 x 8 cm. glasplaten. Uit ander bezit wordt nog een aantal van Koomen's opnamen vertoond en bovendien nog enkele kleurendia's die hij kort vóór de oorlog maakte. Iedereen is van harte welkom. Let op de Uitkomst eind oktober. De grote kerk die midden in Schermerhorn staat is gebouwd in de jaren 1634-1636. Sindsdien is er niet veel veranderd aan het gebouw. Wie er binnen loopt waant zich in de zeventiende eeuw. De prachtige gebrandschilderde ramen, de scheepjes die aan het plafond hangen, het beschilderde tongewelf en de 'gevangenis De Werkgroep Schermerhorn van Oudheidkundige Vereniging Graft-De Rijp heeft zich het afgelopen jaar intensief bezig gehouden met de geschiedenis van het kerkgebouw. Veel interessante gegevens zijn verzameld. Deze zijn gebruikt voor een expositie en voor een boekje. De tentoonstelling omvat onder andere tekeningen, verwijzingen naar bijzondere grafstenen en de verbondenheid met de familie Schermerhorn. Het boekje gaat in op de stichting en de bouw van de kerk, op het exterieur en interieur en ook op de rol die de kerk speelde in het leven van de Schermerhorners Prijs: 8,— (60 bladzijde), verkrijgbaar bij: Werkgroep Schermerhorn, Kitty Kampf, Westeinde 69, 1636 VC Schermerhorn. Telefoon: 072-5022998.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1996 | | pagina 3