73 29. De Kof die volgt nu daaraan Twee Veest....beneven Als men dan iets verder gaan Is Jan Booi nog in leven Drie Bijvoets en een Gerrit daar Woonen daar nu bij elkaar Gerrit Visser hier woont naast haar. Het huis heet "De Koffer". Jan Booij overlijdt in 1792. Gerrit Visser woont naast haar: met haar wordt waarschijnlijk de vroedvrouw bedoeld, die indertijd naast Gerrit Visser woonde. 30. Jan Rodes tuin ziet men nu weer Dan aan Aantje Booster zijde Meester Gijs op zijn pleizier Die loopen wil of rijden Komt dan weder bij een huis Daar hoort Jan Schermer thuis Zoo gaat men nader na 't sluisgedruis. Antje Booster weduwe van Jan Roos. Jan Schermer woonde in het huis dat nu nog aan het Westeinde staat (nr.38). Dit huis werd gebouwd in 1701, na de grote brand. 31. Jan Lobbertsen heeft men nog eer En ook Klaas Bol met eene Daar komt men de eerste keer Men ziet daar zoo ik meene De sluis waardoor het water gaat Het eerste huis dat daaraan staat Dat hoort Jan Sas toe daar aan de straat. Jan Lobbertsen Jan Lobbertsz. Kuijper. Klaas woonde naast de sluis, die in 1825 werd gesloopt. Het water voor de sluis aan de kant van het ouweland heette Dammerak. Nu is dit het erf van Westeinde 14. 32. Dan volgt weder Pieter Peen En daaraan Pieter Pater Klaas Mijl die daar aan woont alleen Bij mij een goede prater Klaas Lobbertsen word nu geplaatst Dan Maartje Dort weer die niet zal raast. Maartje Dort Maartje Bak.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1996 | | pagina 11