62 7. Ziet Schout Kuipers huis nu weer Zyn oude daar beneven Gaat dan voort maar deze keer Een "grote poort verheven Sijmen Woestenburgs stal Heeft men daar dan nu ook al Wiens erf daar aan ik noemen zal. 8. Het is Cornelis van der Meer Die daaraan is gelegen Die zijn huis is daaraan weer Een steeg als daaraan geregen Dan komt Gerrit van t Hof Gaat men weder daarvan of Is Weeshoff winkel met vijn en grof. 9. Het erf van Jan Kuiper dan Zijn huis daaraan verbonden Dan Weeshoffzoon, die ieder kan En dan heeft men opstonde Daaraan Barend Nachtegaal Frans Petten bij altemaal Mathijs de smit dan met verw en staal. 10. Henderik van Zende nu Een Maartje mol daarneven Nu Jacob van den berg U te kennen is gegeven Weet dat nu op t Oostent Al de huizen zijn bekent Ziet men van de brug af wie daar belent. Cornelis Kuijper werd in 1772 door de Alkmaarse burgemeesters benoemd tot schout van de heerlijkheid Schermerhom. In 1795 bij de val van de Republiek werd hij door de inwoners van Schermerhom afgezet. Sijmen Woestenburg was een broer van de "dichter". Gerrit van t Hof is de eigenaar van "De Vergulde Valk". Dit café stond op de plaats waar nu de snackbar "De Valk" en kapsalon "Tilly" zich bevinden. Winkel was van Klaas Weeshoff, huisschilder. Weeshoffzoon- Lourens Weeshoff. Matthijs Hoeben had een'smederij op de plek waar nu de "Krameriestaat. Jacob van den Berg woonde in het laatste huis voor de Achterdijksloot (nu Oosteinde 3)

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1996 | | pagina 20