60 4. De stal van Gerrit van 't Hof nu weer Klaas Verwer daar beneven Weer een erf deze keer Piet Hazes wel beschreven Dan krol van Schipper Jan Daar volgt Jan Musen an Diaconiehuis daar ook naast an. 5. Na Meimering een weduw hier En daar een dorpsbode Dan ook linnendragers vier Die men al heeft van node Jan Schouten en Jan Sinkeldam Daar menna een einde nam En gaat dan weder daar men eerst kwam. 6. Nu Gerrit in de Sintwulbert En dan de groote steenen Dan heeft men Jan Hoebe voort Een leeghuis dan alleene Dan woont Arie Klopper hier Dirk Koopman naast aan haar En daar Klaas dun dan een Kluwenaar. Eerst komt men bij het huis van Abraham Levie, de slager. Daarna komt Gerrit Schaap. Affeeren affaire; koemis koemest. De stal van Gerrit is de stal van "De Vergulde Valk". Nu is daar de Zwetstraat. Daarnaast het pakhuis van Klaas Weeshoff de huisschilder. Pieter Hazes had zijn huis 7 juli 1787 verkocht aan Lourens Weeshoff. Schipper Jan Jan Kuijper en Jan Musen Jan Musen Stammes. Het huis naast Jan Musen was eigendom van de Armenzorg van de Hervormde Diaconie. Krol—klein, nietig huisje. De dorpsbode was Abraham Meursz. Met de vier linnendragers wordt bedoeld de familie Lau, een uit Duitsland afkomstige familie, die handelde in laken. Een nazaat van deze familie werd later burgemeester van Schermerhorn en nog later notaris in De Rijp. Jan Schouten en Jan Sinkeldam woonden in het laatste huis aan de zuidkant naast de Achterdijksloot, nu Oosteinde 7A. Sint Wulbert was het eerste huis aan de noordkant over de Beemsterbrug. Met de groote steenen wordt hier waarschijnlijk cafe "De Roode Leeuwbedoeld. Arie Klopper was bakker en woonde in de bakkerij die later eigendom was van de familie Voerman.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1996 | | pagina 18