34 Voor wij gaan eten toch nog een borreltje vooraf, dus: De volgende keer zullen wij ons met Vader Cats aan tafel begeven. C.A. Regensburg Op 25 juni 1824 werd in De Rijp Leendert Hoffman geboren, als zoon van Neeltje Bout, die ongehuwd was. De geboorte-akte vermeldt niet waar de naam Hoffman vandaan komt. Toen Leendert Hoffman op 9 maart 1851 trouwde te Heiloo, noemde hij zich Leendert Hoffman Bout. Op de bij de huwelijksakte gevoegde toestemming van zijn moeder staat hij vermeld als "Leendert Bout, zich noemende Leendert Hoffman". Op de geboorteakte van zijn eerste kind noemt hij zich nog Leendert Hoffman Bout. Op de geboorteakten van zijn andere kinderen slechts Leendert Hoffman. Als hij voor de tweede keer trouwt, op 21 september 186 te Zijpe, noemt hij zich weer Leendert Hoffman Bout en op de overlijdensakte van 27 maart 1880 te Buiksloot heet hij weer Leendert Hoffman. De heer P.M.Rikkers te Alkmaar vraagt in "Hollands Noorderkwartier", het orgaan van de gelijknamige afdeling van de Nederlandse Genealogische Vereniging, of er iemand is die hem aan de naam van de vader van deze Leendert Hoffman kan helpen. Hij zou daardoor weer verder kunnen met het genealogische onderzoek van de familie van zijn vrouw. Een andere vraag in hetzelfde orgaan is afkomstig van de heer E.Nomes te Ede. Hij wil graag meer weten van Dirk Poulusz Root, die in 1730 twee graven bezit in De Rijp en er in het huwelijk treedt met Maartje Verlaat. Is er een amateur-genealoog onder onze leden en lezers die weet wanneer deze personen zijn geboren, getrouwd en overleden en wie hun ouders waren?

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1996 | | pagina 16