Geschiedenis van de Tuinhouwverenigfingf S chermerhorn 91 N. Hop, D. Renooy, P.A. Smit en P. Bruin Pz., en de dames B. Visser, G. Renses, M. Renses, M. Prins, N. Spruit en M. Verzijden. Invallers waren G. Hop en A. van Petten en invalsters G. Noë en T. Heuvel. Deze twaalftallen werden gekozen door een twaalftallencommisie, waarvan de leden waren: A.C. Smit, V. Hop, P. Bruin Pz. en mej. B. Visser. De leden van het twaalftal kozen A.C. Smit tot "captain". "Voor het veelvuldig reizen en trekken was een goed voorziene kas nodig, terwijl ook de spelbenoodigdheden veel geld vereischten", vervolgt de notulist. "Ook moest jaarlijks een huursom opgebracht worden van 70, voor het land van den heer J. Besse, even over de Graftermeerbrug gelegen, dat als oefenterrein genomen was, daar het land achter het café "Het Grafter Wapen" te klein bleek. Daarom besloot men meer propaganda te maken en om meerdere donateurs te gaan werven door met een lijst verschillende personen te gaan bezoeken. Er werd een pers- en propagandacommissie benoemd, bestaande uit A.C. Smit en P. Bruin Pz. Het voorgenomene lukte tamelijk goed, zoodat de club ook in financieel opzicht in krachten toenam en om dit verslag van de gebeurtenissen gedurende de eerste twee jaar met een wensch te eindigen: "Nog in krachten moge toenemen, zoowel wat ledental als financiën betreft". Een fotokopie van het notulenboek van VIOS is aan het archief van onze vereniging ter beschikking gesteld door de heer M. Bruin te Groningen, die het origineel heeft doen toekomen aan het Streekarchief te Alkmaar. In de volgende nummer van onze "Chronyke" zullen we de geschiedenis van de Grafter korfbalvereniging verder uit de doeken doen aan de hand van de originele notulen. De Werkgroep Schermerhorn heeft een boekje uitgegeven over de geschiedenis van de 97-jarige tuinbouwvereniging te Schermerhorn. Deze vereniging werd 16 september jl. opgeheven. Het boekje werd geschreven door mevrouw F.W.H. van Zon-Christoffels, aan de hand van de notulen van de tuinbouwvereniging (thans in het bezit van de werkgroep Schermerhorn). Het boekje is verluchtigd met vele foto's, bijeengebracht door P. Schotsman. De uitgave werd mede mogelijk gemaakt de sponsors Tuinbouwvereniging en Rabobank en is a 10,-- verkrijgbaar bij de werkgroep.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1995 | | pagina 21