Graft had ooit een korfbalclub: VIOS! 89 "In het begin van jaar 1918 vergaderden in de hooiberg van de heer J. Blaauw te Graft eenige jongens om verschillende dingen te bespreken die besproken moeten worden bij het oprichten van een voetbalclub, waartoe zij het plan hadden opgevat". Aldus begint het "Notulenboek der korfbalvereniging V.I.O.S." te Graft, die van juni 1918 tot juni 1920 heeft bestaan. U leest het goed: de eerste vergadering betrof een voetbalclub, maar het feit van de vergadering staat vermeld in het notulenboek van de korfbalvereniging. De reden of oorzaak wordt er ook bij vermeld: "Daar dit boek echter niet dient om de geschiedenis van de voetbalclub te bevatten, die toch zeer kort en onbelangrijk zou zijn, omdat de vereeniging spoedig weer werd opgeheven wegens gebrek aan land en door het zeer verspreid wonen der weinige leden, zal ik slechts datgene van wat er in die vergadering bepraat werd aanhalen, wat betrekking heeft op de later opgerichte korfbalclub, nl. welke naam men aan de vereeniging zou geven. Langen tijd werd daarover gesproken en gekibbeld. Tenslotte besloot men er over te stemmen, welke der bedachte namen men als naam der vereeniging zou aannemen. De meerderheid der aanwezigen gaf daardoor te kennen dat ze onder de zinspreuk "Vlugheid Is Ons Streven" van welke woorden de beginletters de naam van de club zouden vormen, zou willen trachten hare voetbalvereeniging vooruit te brengen. Zooals reeds meegedeeld is, lag de club reeds spoedig op zijn oor. De leus en de naam bleven echter bestaan." Aldus boekstaafden de heren P. Bruin Pz. en A.C. Smit de proloog tot oprichting van de korfbalclub. Zij vervolgen: "Op den 9e juni 1918 kwamen eenige jongens en meisjes bijeen om een korfbalclub op te richten. Toen werd besloten de naam der voetbalclub aan de korfbalvereeniging te geven. Op de algemene vergadering op 20 juni in het café "Het Grafter Wapen" van den heer V. Visser te Graft werden tot leden van het bestuur gekozen: R. Smit - Voorzitter P. Bruin Pz. - Vice-voorzitter P.A. Smit - Secretaris-Penningmeester A.C. Smit - Commissaris van materiaal A. Blaauw - Bestuurslid In april 1919 bedankt R. Smit als bestuurslid. Er wordt besloten hem eerelid der vereeniging te maken en in zijn plaats P. Bruin Pz. als voorzitter te benoemen, welke deze benoeming aanneemt. Als vijfde bestuurslid wordt mej. B. Visser gekozen. 20 Mei 1919 bedankt P.A. Smit als penningmeester, terwijl A. Blaauw als zodanig gekozen wordt. 15 Juni 1919 bedankt P.A. Smit ook als secretaris. In zijn plaats komt A.C. Smit, terwijl N. Hop als bestuurslid gekozen wordt.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1995 | | pagina 19