Zomeravondwandeling Aan allen, 49 Op woensdag 21 juni houden we onze, inmiddels traditioneel geworden zomeravondwandeling. De keus is deze keer gevallen op West-Graftdijk. Daar verzamelen we ons op het Graftdijkplein (bij de Kerk). Half acht (19.30 uur) vertrekken we daar. Eerst richting Noorderstraat. Aan het eind van de Noorderstraat maken we rechtsomkeert en gaan dan via de Sluisbuurt en het lange bruggetje langs de Barresloot naar de Ketenbuurt en vandaar terug naar het Graftdijkplein. We besteden er aandacht aan de diverse (uitwendige) restauraties van de kerk en daarnaar verwijzende gevelstenen, en wijden een blik aan de (enige in de gemeente Graft-De Rijp) grafkelder van de familie Graftdijk. Het is op het moment dat we dit schrijven nog niet zeker of we aan het eind van de wandeling in de kerk terecht kunnen voor een kopje koffie. De officiële heropening van de kerk is twee dagen later. Het interieur van de kerk is verbouwd tot multi-functionele ruimte. In elk geval is die voor iedereen te bezichtigen op zondagmiddag 25 juni. Indien de kerk nog niet toegankelijk is maken we van het Verenigingsgebouwtje gebruik voor de slotronde-met-koffie. Wat onze Zomeravondwandeling betreft: iedereen mag er aan meedoen. Onderweg wordt hier en daar uitleg gegeven over bouwkundige en andere bijzonderheden. Het spreekt vanzelf dat Graftdijkers in het bijzonder welkom zijn. voor eventuele aanvullingen op die uitleg of... om hun eigen dorp met andere ogen te bekijken. Tot ziens op de avond van de "langste dag"! die al of niet regelmatig correspondentie of andere poststukken richten aan de vereniging: Wij hebben sinds kort een eigen postbusnummer. Dat voorkomt in de toekomst voortdurend adreswijzigingen bij verandering van het secretariaat. U wordt verzocht alle post voor de Oudheidkundige vereniging voortaan te adresseren aan: OHV Graft - De Rijp Postbus 21 1483 ZG De Rijp.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1995 | | pagina 4