Zaterdag 24 oktober. In de donderdag gehouden Raadsvergadering werd gunstig beschikt op een verzoek van de bewoners van de Mijzen om de straatverlichting aldaar uit te breiden met 2 lichtpunten. Bij de behandeling der begroting voor 1926 stelde de heer De Groot, namen de commissie tot nazien der begroting, voor, om het salaris van de gemeente-opzichter niet met 50,= te verhogen zoals door B. en W. op de begroting was vernield, doch te houden op 150,=. Het voorstel van B. en W. werd echter aangenomen. Tegen stemden de heren Groot, Mantel en Voorthuizen. Aangenomen werd met 5 tegen 2 stemmen (de heren Oostwouder en Plugboer), een voorstel van de heer De Groot, om de 100 opcenten op de vermogensbelasting terug te brengen op 50. De gemeente-begroting werd goedgekeurd tot 'n bedrag in ontvangst en uitgaaf van 40.128,74. Die van het Burgerlijk Armbestuur werd goedgekeurd met een ontvangst en uitgaaf van 3.710.85 en die van het Gemeentelijk Energiebedrijf van 1.335,50 en de kapitaaldienst op J 7.151.50. Zaterdag 31 oktober. Vrijdag j.l. vergaderde de afd. "Schermerhorn en Mijzen" van "Het Witte Kruis" onder leiding van de xoorzitter, de heer Th. J. W esterhof. De voorzitter deelde mee, dat de Commissie van de Malariabestrijding een filmapparaat op aanvrage beschikbaar stelt. Besloten werd, in de maand februari deze film aan te vragen waarbij de medewerking voor dien avond zal worden verleend door Dr. van Leeuwen van De Rijp. Verder zal bij de leden ter lezing rondgaan het boek van Dr. Jac. Thijsse "van Muggen en Malaria" waarvoor 3 stuks zijn aangeschaft. Tot afgevaardigde naar de te houden Algemene Vergadering werd benoemd de heer Th. J. Westerhof. tot plaatsvervanger de heer Jac. Koster. Schermerhorn Notaris HJIJCKX te De Rijp. zal dinsdag 10 november 1925. in het openbaar verkopen, in het c.ilé van den heer KOSTER te Schermerhorn. des avonds om 6 uur: a. EEN Woon- en Winkelhuis aan de Breedstraat te Schermerhorn, groot 2.20 A.. eigendom van den heer B. Dudink en te aanvaarden 1 februari 1926 b. EEN zich in goeden staat van onderhoud bevindende Vracht-Auto, (merk Adler), te bezichtigen in de garage van den heer Wester te Schermerhorn. Woensdagavond trad voor 't Nuts departement alhier als spreekster op Mej. Menagé Challa te Nieuwe Niedorp. Spr. vertolkte de tragi-comedie "IJsbrand" van Frederik van Eeden. Op gevoelvolle wijze wist spr. de verschillende personen weer te geven, in de hoedanigheid, waarin zij in het stuk voorkomen, zodat zij haar gehoor van 't begin tot 't einde boeide, en de schone moraal, die het stuk bevatte, zo duidelijk deed uitkomen. Een woord van dank voor deze heerlijken, leerrijken avond, haar, na afloop, door de voorzitter, de heer W.C. van Setten van der Meer, namens alle aanwezige toegesproken, was dan ook ten volle verdiend.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1995 | | pagina 28