72 bchermerhorn in liet jaar 1 925 Zaterdag 10 oktober. In de vergadering van het Departement van het Nut alhier, werd tot voorzitter benoemd de heer Ds. C. Boerendonk, inplaats van de heer J. Wonder, die uit de gemeente is vertrokken. Als sprekers voor het a.s. winterseizoen viel de keuze voor de oktober-vergadering op ntej. NelIv Menagé Challa te Nieuwe Niedorp; voor de januari-vergadering op de heer Ds. Nijenhuis-Dekinga te Oterleek. In de op 2 oktober gehouden vergadering van de Tuinbouwvereniging "Schermerhorn en Omstreken", onder voorzittersschap van de heer C. Groot werd mededeling gedaan, dat de rekening van de tuinbouwcursus over het jaar 1924-1925 door het Ministerie van Binnen landse Zaken is goedgekeurd. De begroting van de cursus 1925-1926 werd ingediend, in ontvangsten en uitgaven groot f 524,60. Van de Rijkstuinbouw winterschool te Hoorn was ingekomen een programma van onderwijs. De voorzitter spreekt een woord van aanmoediging, om a.s. tuinbouwers van dit onderwijs gebruik te doen maken. Werd besloten de benodigde hulpmeststoffen in samenwerking met de vereniging te De Rijp te betrekken van het Centraal Bureau te Rotterdam en niet meer bij particuliere leveranciers te doen aanbesteden. Verschillend leden achten het wenselijk, dat aan hen die zulks wensen de hulpmest-stoffen door het bestuur verstrekt worden op crediet. De meerderheid van het bestuur achtte een contante betaling noodzakelijk, wat door de vergadering bij meerderheid van stemmen werd aangenomen. Zaterdag 17 oktober. Zondag j.l. hadden alhier onderlinge Athletiek-wedstrijden plaats van de Gymnas tiekvereniging "Volharding". De wedstrijden waren zeer druk bezocht en hadden een mooi verloop. De heer W. Schelling behaalde zeer veel succes met het 1 O-kamp voor heren. De behaalde prijzen zijn voor de le afdeling heren 1 O-kamp: le prijs W. Schelling met 86.45 punten (zilveren Lauwertak); 2e prijs Jo Kluft met 78.62 punten (gouden medaille); 3e prijs M. de Jongh met 52.87 punten. Voor de 2e afdeling heren IO-kamp: le prijs Jan Beets 26.20 punten; 2e prijs Piet Ton 15 punten; 3e prijs A. van Petten 11.55 punten. Voor dames 7-kamp: le prijs Dieuw Kan 44.50 punten; 2e prijs Cor Lakeman 41.35 punten; 3e prijs G. v.d. Meer 38.50 punten. Voor 2e afdeling jongens 5-kamp: le prijs Jo de Jong, 2e prijs Hib Schreuder, 3e prijs Jo de Vries. 3e Afdeling jongens 5-kamp: le prijs Arie Lakeman, 2e prijs Jan Bakker, 3e prijs Henk Natzijl. Meisjes 5-kamp: le prijs Guus Heertjes. 2e prijs Hannie Snoeck, 3e prijs Willie Plugboer, 4e prijs Suze Klippel. Des avonds half acht had de prijsuitreiking plaats. De heer Hop sprak, namens de Alkmaar- se Turnkring de vereniging als volgt toe: Op deze wedstrijd is zeer goed werk verricht. De Gymnastiek Vereniging doet zeer goed deze wedstrijden te houden, daar hierdoor meer animo bij de leden ontstaat en tevens een hechtere band wordt gevormd. Vertrokken personen: Pieter Groothuizen, zonder beroep, en vrouw naar Beemster. Cornelis Berkhout, arbeider, en gezin naar Ursem. Machteldje Gerritje Vermeeren, onderwijzeres, naar Ursem. Klaas Akkerman, arbeider en vrouw naar Beemster. Ingekomen personen: Roelf van der Laan, hoofd bijz. school, en gezin van Tiel. Nicolaas Keesman, kaasmaker, van Harenkarspel. Door stemgerechtigde lid maten van de Ned. Herv. Kerk zijn herbe noemd tot leden van het kiescollege de heren J. de Groot, V. Wit en J. Langereis en zijn benoemd de vacature, ontstaan door vertrek van de heren J. Wonder en J. Smit, de heer W. Bol en mevr. I. Offfinga-Belkom.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1995 | | pagina 27