66 Uit de praktijk zijn nog apotheekboeken van de jaren dertig bewaard gebleven. Dokter Tuinman wordt zijn opvolger en is officieel gemeentearts te Oterleek en Schermerhorn van 2 juli 1955 tot 1 april 1965. Hij beëindigt dan de praktijk, omdat hij zich nog graag wil gaan specialiseren. Na zijn opleiding tot uroloog vestigt hij zich in Friesland, tot hij aldaar zijn urologische werkzaamheden beëindigt en terugkeert naar zijn geboorteplaats Schagen. Van zijn echtgenote valt nog te vermelden, dat zij, net als mevrouw Ten Veldhuys, een gediplomeerd apothekersassistente was en haar man in de apotheek zelfstandig kon assisteren. De continuïteit blijft gehandhaafd met de komst van dokter Hoek. Zoals eerder het geval was geweest, vindt de aanstelling als gemeentearts zowel in Oterleek als in Schermerhorn plaats. Dit duurt tot 1 augustus 1970, de dag waarop de herindeling van een aantal gemeenten tot de gemeente Schermer van kracht wordt en de aanstelling plaatsvindt als arts voor de Schermer. Inmiddels is dan in ons land de huisartsenopleiding van de grond aan het komen en dokter Hoek draagt daartoe zijn steentje bij. Zo wordt dokter Roelofsen in 1976 als assistente in zijn praktijk aangetrokken. Zij kan in de praktijk blijven en neemt deze in 1989 van dokter Hoek over om vervolgens dokter Hiemstra als assistent aan te trekken. In 1990 volgt dan een definitieve associatie en tot op heden doen beiden de praktijk. Samenvattend kan er gezegd worden, dat er vanuit Stompetoren vanaf 1897 tot heden ononderbroken medische zorgverlening heeft plaatsgevonden voor de Schermer en de randgebieden.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1995 | | pagina 21