57 moest worden uitgezien naar een nieuwe huisvesting. Plaatselijke initiatieven werden niet meer gevraagd. Er deed zich een goede mogelijkheid voor toen in 1902 een nieuwe lagere school werd gebouwd (thans bibliotheek). Op de plaats waar de oude school was afgebroken zou een nieuw postkantoor kunnen verrijzen. Met het einde in zicht sloot de directeur van de Maatschappij, G.J. Prince. een nieuw huurcontract af. De huur werd verhoogd tot 350,-- per jaar. Per termijn van 6 maanden was het contract opzegbaar. Voor de laatste keer werd betaald op 3 juli 1905. Het kantoor had 34 jaar dienst gedaan. Post voor Post Op 15 april 1903 werd, nog in het oude kantoor, een prentbriefkaart gestempeld. Nu is dat op zich niets bijzonders, zoiets gebeurde vaker. Wat deze kaart extra interessant maakt is wel het aantal stempels. Het lijkt erop dat de postbeambte zich op deze kaart, gericht aan Mej. B. Post te Rijp, heeft willen uitleven. Wat was hier aan de hand? Een flauwe grap, of had de man in kwestie het zwaar te pakken? In ieder geval vierde Betsy Post op die datum niet haar verjaardag. De burgerlijkestand is daar duidelijk over: "Elisabeth Hendrica Post, geboren 3 januari 1881, dochter van Jacobus Post. kantoorbediende 35 jaar en Lijsbeth Benit". Het adres van de familie Post was in de Rechtestraat, thans no. 36. Honderd jaar eerder woonde hier de schrijfster Betje Wolf, die ook op no. 40 heeft gewoond, getuige de gevelsteen. Jacob Post had een functie in de graan- en meelhandel, v.h. Glazekas. Zijn zoon Jacobus was vroeger bekend als de eerste fietser van De Rijp en als kastelein van het Rijper Wapen. Naderhand is hij aan de zwerf ueraakt

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1995 | | pagina 12