Met nadruk wordt er op gewezen, dat er thans nog geen enkele directe aanleiding tot ongerustheid ten deze bestaat, doch dat de tijd, dien wij thans beleven niettemin noopt tot het nemen van eenige voorzorgsmaatregelen, verband houdende met een eventueele verdere inundatie van het Eilandspoldergebied. Hiertoe wordt de bevolking aangeraden om tijdig te voren althans een deel van de beschikbare levensmiddelen, kleeren, dekens, op zolder op te bergen, zoodat men ook bij plotselinge inundatie hierover de beschikking houdt. Ook is het nuttig thans na te gaan, welke meest noodzakelijke artikelen bij onverhoopte overstrooming dienen te worden meegenomen, zooals een verschooning, handdoek, deken, kussensloop, ledige stroozak, overjas of mantel, zeep, bord of schaaltje, lepel, vork en mes, iucifers, kaars, voedsel, drank enz.; voorts moeten vooral niet worden vergeten: persoonsbewijs, distributiekaarten, polis sen, eigendomsbewijzen. Voor zoover thans een en ander nog niet kan worden ingepakt, omdat het voor dagelijksch gebruik noodig is, verdient het aanbeveling, een lijstje te maken van het geen men bij evacuatie dient mede te nemen. Koffers, zakken, fietsen, enz. behooren van naam en adres van den eigenaar te worden voorzien. Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat tot nog toe noch bij het gemeentebestuur noch bij het polderbestuur mede- deelingen zijn ontvangen of en in hoeverre ons poldergebied zal worden geinundeerd. Deze kennisgeving mag alzoo geen enkele ongerustheid te weeg brengen doch moet uitsluitend worden opgevat als een waarschuwend woord, een aansporing tot het nemen van enkele voorzorgsmaatregelen, welke, eenmaal genomen, in tijd van nood hun voordeelen zullen opleveren. DE RIJP, 26 April 1945. GRAFT, De waarnd. Burgemeester van De Rijp, C. L. C. DE BOER. De waarnd. Burgemeester van Graft, J. BLAAUW Azn. K 214-4-

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1995 | | pagina 27