1 JAARVERGADERING MET VERRASSING TENTOONSTELLING 1940-'45. CONTRIBUTIE 1995 Tegelijk met deze Chronyke ontvangt u de agenda en de jaar stukken voor de ledenvergadering. Die wordt gehouden op woensdag 22 februari a.s., aanvang 20.00 uur, in "Het Rijper Huis" aan de Driemaster. Zoals gebruikelijk worden voor de pauze de zaken behandeld die op de agenda staan vermeld. Na de pauze zal een video film worden vertoond over de inpoldering van de Wieringer- meer en de aanleg van de Afsluitdijk. Deze film bestaat uit opnamen door Joris Ivens en Wil Mul lens, alsmede van de KLM-foto- en filmdienst, uit de jaren 1928-1932. Deze van oorsprong "stomme" films, uit het ar chief van de Rijksvoorlichtingsdienst, zijn op video overge zet. Van deze video-films is in onze vereniging een montage gemaakt welke is voorzien van muziek en ingesproken tekst. De filmbeelden laten zien met hoeveel handwerk en stoom kracht de inpoldering en de dijkenbouw gepaard zijn gegaan. Alleszins uw aandacht waard. U bent van harte welkom! De oproep in de vorige "Chronyke", spullen beschikbaar te willen stellen voor de tentoonstelling over de jaren 1940- '45, heeft zodanig weerklank gevonden dat de werkgroep Schermerhorn in de kerk aldaar een interessante tentoonstel ling kan samenstellen. Ook voor Graft-De Rijp en omgeving is een tentoonstellings commissie in het leven geroepen, die in samenwerking met het museumbestuur een tentoonstelling wil inrichten. Hiervoor wordt eveneens uw medewerking gevraagd, door het beschikbaar stellen van voorwerpen uit de bezettingsperiode en de bevrij dingsdagen. Foto's, kranteknipsels, aanplakbiljetten, maar vooral ook gebruiksvoorwerpen. Fred Hoek (tel.02997-3063) Heikeshof 67, en Jan Oldenburg (tel.02997-3577) Tuingracht 14 in De Rijp vernemen graag wat u in bruikleen wilt geven. Hartelijk dank aan degenen die inmiddels hun contributie heb ben overgemaakt op een van onze bankrekeningen. Aan degenen die dat nog niet hebben gedaan, bij deze het vriendelijke maar dringende verzoek dat deze week te willen doen. Ook daarvoor hartelijk dank. De bankrekeningen staan op de achterzijde van de omslag vermeld

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1995 | | pagina 3