om zijn heke rvoor niet eel geld 2n kon." Jan niet had in huis had n hoeveel", haar sterven en "dat het uden komen". :t beddestro gedaanHet ezegd. Later schoonvader volg was het rt Besse Jz. Joh. Blan- Vertrokken: ievit, naar Lida Wesse- am en Mina ikhamer; 3. J. Beets; Jonk; 7. st); 9. J. eteisterde omstreken, oeqezonden SCHEF.MERHORN IN HET JAAR 1925 Tot notabelen van de Ned. Herv. Gemeente zijn verkozen de heren W.C. van Setten van der Meer en V. Wit in de vacatu res, welke zijn ontstaan door vertrek van de heer J. Smit en door benoeming van de heer E. boerman tot Kerkvoogd. Maandagavond werd in het schoolgebouw van de Christelijke School het nieuw-benoemde Hoofd, de heer R. van der Laan, geïnstalleerd. De plechtige bijeenkomst, werd geleid door Ds. Meijer van Alkmaar, die de vergadering opende door gemeen schappelijk te laten zinqen F's.89 verl, waarna hij voorging in gebed. Hierna las hij voor uit het tweede Boek der Konin gen, hoofdstuk 4 verzen 29-37, uit welke woorden hij zijn installatierede putte. Na Ds. Meijer voerden nog verscheidene personen het. woord. Zaterdag 12 september. In de versierde zaal van de heer Schreuder werd 9, 10 en 11 september de jaarlijkse floralia-tentoonstelling gehouden. Ook deze tentoonstelling maakte een goed effect, daar door ongeveer 140 leden een stel planten, bestaande uit 4 potten (dus 560 planten FB.), waren ingezonden en door de schoolkinderen elk twee planten. Verder waren nog ingezonden een reeks van planten en bouquetten ter opluistering, waarvan een grote collectie door de -firma Tuin en Kroone te De Rijp. Mede was aan deze tentoonstelling verbonden een inzending van huisvlijt en handwerken. Op de koepel van de toneelzaal door de -firma Uilenhoed te Haarlem een collectie artikelen op electrisch gebied uitgestald, waarmede door de installateur Kan werd gedemonstreerd. De fa. Gebr. Rolff te Alkmaar vergastte het publiek 's avonds op radiomuziek. Het Bestuur heeft niets onbeproefd gelaten om het geheel goed te doen slagen. Door bijdragen daartoe in staat gesteld, waren mooie prijzen aangekocht en konden veel prijzen worden toegekend. Voor de keuring van de planten bestond de jury uit de heren N. Kroone en R. Schreuder, voor handwerken uit de dames Mw. Los, mv. Klippel en mej. de Groot en voor huisvlijt uit de heren G. Plevier en W, Wester. Woensdagmiddag ten 4 ure werd de tentoonstelling geopend door de Ed. Achtbare heer Meindersma, ere-voorzitterVoor volledige stellen planten werden 25 prijzen beschikbaar gesteld en toegekend aan (hier volgt een lange lijst van prijswinnaars)

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1995 | | pagina 27