10 gaan? Dat ziet het museumbestuur - terecht - niet zo zitten. Veel beter is: een fonds vormen waaruit een en ander kan worden gefinancierd. Dat fonds kan er - misschien ook met uw hulp - komen. Er is namelijk het plan opgevat een "Vriendenkring" van het museum in het leven te roepen. Voor 25 per jaar (méér mag ook) kan men als "vriend" tot die kring toetreden. Daarnaast is er de mogelijkheid dat een bedrijf of onderneming als "begun stiger" het fonds gaat steunen met 100 of meer per jaar. De eigenaar van zo'n onderneming krijgt dan het recht op een rondleiding met zijn gasten door het museum. Eigenlijk had het fonds er al eerder moeten zijn. Twee jaar geleden trof een ingezetene van Graft tijdens bezoek aan een antiquair in Bronkhorst (Gld) daar een geschilderd portret aan van Bouwen Geel, burgemeester van Graft in de eerste helft van de vorige eeuw. (Hij was de opvolger van Cornelis Blaauw, als zodanig). Dat schilderij had eigenlijk in ons museum terecht moeten ko men. Maar toen naderhand er nog eens naar werd geïnformeerd, was het al verkocht. De grote klok, het "staand horloge" wat door de Rijper klokkenmaker Marten Bruijn is gemaakt, is gelukkig wel weer in Graft— De Riip - namelijk in het raadhuis van De Rijp - terechtgekomen, dank zij^ financiering door de gemeente raad. Maar er blijkt intussen uit dat er dingen in de loop van de tijd uit de gemeente zijn verhuisd, die bij nader inzien beter hier op hun plaats zijn en derhalve eventuele aanschaf alleszins rechtvaardigen. Nu wordt het uiteraard van harte toegejuicht als u zou be sluiten het museum in uw testament te gedenken. Maar toetre ding tot de "Vriendenkring van het museum" of tot de kring van begunstigers is ook een mooie stap in de goede richting. Denkt u er maar eens over na. Het aanmelden kan via uw stor ting op rekeningnummer 35.69.28.969 bij de Rabobank Graftdijk- De Rijp. Wilt SJ er eerst nog meer informatie over, dan kunt u daarvoor terecht bij de contactpersonen van de Vrienden kring: Albert Pilkes in Grootschermer tel.02997-3830; Neel- tje Blokdijk in De Rijp tel .02997-3726 of Leo den Engelse in De Rijp tel .02997-3044

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1995 | | pagina 12