HEEFT U OOK SLIB-AARDEWERK? DE BEURTSCHIPPER VAN GRAFTDIJK 97 geschept ie-partout ijde in de irtout ge- Amsterdam het druk- dat noord iging wil mstelling sldoorlog de jaren zijner tijd ïsbewijzen :el (voor- houten ipotver- of kapjes nals kran- s. d anplakbil- Wie heeft tables" of sde licht- signes uit t "moffen- hoekje op endoos kan ling kacheltje, uitrusting etjes van 69 Scher- Gaarne wil ik in contact komen met lezers van "Een Nieuwe Chronyke" die in het bezit zijn van het veel in Graft, De Rijp en Noordeinde gevonden Noordhollands slibaardewerk David Neal en John Hurst van het museum Boymans-van Beuning- en in Rotterdam, hebben in het verleden voornamelijk studie gemaakt van de exemplaren in de collectie van het museum. Samen met de heer S.Venhuis uit Nieuw Vennep ben ik begon nen aan een inventarisatie van alle voorwerpen in particu liere collecties om zo een indruk te krijgen van vondstom standigheden, decoraties, dateringen enz. We doen daarom een beroep op de lezers die in het bezit zijn van dit slibaardewerk, hun medewerking aan dit onderzoek te verlenen. Ook als men alleen in het bezit is van een bij zondere scherf, verzoeken wij te willen reageren. Uw reacties graag aan Peter Kersloot, tel. 02991-3638, of Sjek Venhuis 02526-75820. P.Kersloot De Krommert 19, 1474 PM Oosthuizen Het artikel '"t Was druk met de stoomboten" in Chronyke nr 4 van oktober 1993 bracht me in herinnering dat Dirk Vorst te West-Graftdijk al in 1906 een beurtvaartonderneming begon. Blijkens een bericht in de Alkmaarsche Courant van zaterdag 7 juli 1906 werd op deze datum van de scheepswerf "Nicolaas Witsen" van de firma W.F.Stoel Zoon te Alkmaar met goed gevolg te water gelaten een nieuwe stalen vracht-motorboot met een 12 pk motor, voor rekening van D.Vorst te West- Graf tdijk en bestemd voor de beurt vaart tussen West-Graf tdijk, Alkmaar en Purmerend Genoemde werf verstrekte mij nog enkele aanvullende gegevens: bouwnummer 342, lengte 14,48 m, breedte 3.03 m. Naam "Jaco- ba". Aanneemsom 4940,-. Overigens had West-Graftdijk in de 18e eeuw al een beurtvaart want blijkens een akte van 20 februari 1783 (oud-archief Graft inv.nr. 169) werd toen Leendert Lammertszoon Nagtegaal door schepenen en regeerders van Graft, Graf tdijk en Noord- eyndt aangesteld tot veer- en vrachtschipper te West-Graft- dijk in de plaats van zijn overleden vader Lammert Nagtegaal. GSchoemakerPurmerend

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1994 | | pagina 5