Tentoonstelling '40-'45 96 m De originele prent, getekend en geaquarelleerd op geschept papier, is kennelijk pas later in de huidige passe-partout gevat, waarbij het onderschrift "Rijp aan de Noordzijde in de Gouw" van de tekening is geknipt en op het passe-partout ge plakt De reprografie is verzorgd door het Rijksmuseum te Amsterdam en drukkerij Hoogcarspel te Middenbeemster maakte het druk werk. In 1995 wordt herdacht dat het 50 jaar geleden is dat noord Nederland werd bevrijd. De Oudheidkundige Vereniging wil ter gelegenheid van deze herdenking een tentoonstelling inrichten die betrekking heeft op de tweede wereldoorlog. Indien u voorwerpen bezit die te maken hebben met de jaren van de Duitse bezetting, dan wil de OHV die te zijner tijd graag van u lenen. Gedacht wordt aan bijvoorbeeld foto's, persoonsbewijzen, bonkaarten en kleding. Maar ook een oud radiotoestel (voor oorlogs) eventueel met "mof fenzeef"een "knijpkat", houten of andere antiplof-fietsband, noodverlichting, karnpot, ver- duisterings(fiets)lampjes, verduisteringslantaarns of kapjes die daarvoor waren bestemd, zijn zeer welkom, evenals kran teknipsels over de oorlogssituatie, bonnenlijstjes e.d. Verder zijn voorwerpen en officiële publikaties (aanplakbil jetten van kort na de bevrijding) eveneens welkom.Wie heeft bijvoorbeeld nog een gaaf blik van "meat and vegetables" of een groot blik van de "biscuits"? Sigarettenhulsjes ("Consi" en "V'sigaretten) alsmede licht gevende speldjes, Winterhulpspeldjes en andere insignes uit de oorlogsjaren, verzoolde klompen of schoenen met "moffen- koppen", kortom, van alles wat in een vergeten hoekje op de vliering kan liggen of opgeborgen in de knopendoos kan mede dienstig zijn aan de in te richten tentoonstelling. Heeft er iemand nog eigenteelt-tabak of een noodkacheltje een tarwemolen of een suikerbietenrasp? Militaire uitrusting of onderdelen van neergestorte vliegtuigen, ringetjes van vliegtuigglas? Informatie gaarne aan mevr. Kitty KampfWesteinde 69 Scher- merhorn, tel. 2998.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1994 | | pagina 4