KERSTPRENT 1994 95 CONTRIBUTIE 1995 OPROEP De hoogte van de contributie is voor 1995 niet veranderd, Deze bedraagt 15 per jaar (voor 65-plussers 10). Degenen die de Chronyke per post toegezonden krijgen, betalen 20 (65-plussers 15) in verband met de portokosten. Ingesloten ontvangt u ook het bewijs van lidmaatschap voor 1995, in het volste vertrouwen dat u de contributie door middel van bijgesloten acceptgirokaart overmaakt. Wilt u op de lidmaatschapskaart en op de acceptgiro zelf uw naam en adres vermelden? Koen Link, penningmeester Er wordt een poging gedaan historische gegevens te verzame len over het thema "De gezondheidszorg in de Schermer vanuit Oterleek en Schermerhorn"Er bestaat belangstelling voor de ontwikkeling hiervan vanaf 1875. Wie kan iets vertellen over bijvoorbeeld een vroegere huis arts, vroedvrouw of de medische verzorging wat interessant is en historische waarde heeft? Ondergetekende, een klein zoon van dokter Ten Veldhuys, kunt u voor uw gegevens berei ken onder telefoonnummer 02159-13833. Bij twijfel kunt u ook eerst even overleggen met dokter Hoek, Roelofsen of Hiemstra. J.W.ten Veldhuys De kerstprent is dit jaar een reproduktie van een tekening die Cornelis Pronk in 1728 maakte van De Rijp, gezien van de Gouw. Het origineel is een heel fijntjes met de pen getekend landschap, met lichte grijzen ingekleurd. Het dorpssilhouet van De Rijp is herkenbaar dankzij de grote kerk en de toren, waarvoor zich de gevels van het raadhuis aftekenen. Rechts naast de toren is het dak van "Het Stadhuis van Amsterdam", met één schoorsteen, herkenbaar. Dat zijn eigenlijk de enige nu nog bestaande herkenningspun ten. Op de voorgrond links is een prutkokerij afgebeeld. Merkwaardig zijn, iets meer naar het dorp toe, zowel links als rechts in de Gouw de kleine huisjes met aanlegsteiger- tjes. Weet iemand onder de lezers waartoe die gebouwtjes hebben gediend? Kunnen het "theekoepeltjes" zijn geweest?

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1994 | | pagina 3