SCHERMERHORN IN HET JAAR 1925 r Op 23 juli sullen de kinderen van de laagste klassen van de O.L. school een rijtoer maken via Schoorl naar Bergen aan Zee. Die van de hoogste klassen maakten reeds een uitstapje naar het Gooi. Vertrokken: E.J. Boerendonk naar Amsterdam; G.C.J. van Saaze naar Beemster; E. van Lei jen naar Broek op Langendijt; J. Biersteker naar Alkmaar; N. den Haan naar Waddinxveen C. Klerk naar Alkmaar. Ingekomen: C. Wagenaar van Westwoud en G. Mienis van Ursem. Zaterdag 25 juli. Op de wedstrijden van het Gewest Noord-Holland van K.N.G.V. gehouden te Hoorn op 19 juli j.1. behaalde J. Kluft van "Volharding" de le prijs discuswerpen en W. Schelling de 2e prijs kogelstoten. Het. Bestuur van de Christellijke School heeft besloten een woning te doen bouwen voor het hoofd dier school op een terrein, gelegen naast de school. Begunstigd door mooi zomerweer had donderdag het schoolfeest met de laagste klassen van de Openbare lagere school plaats. In open rijtuigen werd een rijtoer gemaakt naar Schoorl, waar de kleinen zich naar hartelust op het duin hebben vermaakt. Vandaar werd gereden naar Bergen aan Zee, waar zij zich op het strand konden vermaken. Wel voldaan kwamen zij des avonds om 9 uur thuis. Zaterdag 8 augustus. Verslag Gemeenteraadsvergadering waarin o.a.: Rondvraag: De heer Groot zei verder, dat men ontevreden is, dat de water leiding in de Schermeer zo slecht vordert. Spreker vond de houding van het Waterleidingsbedrijfwaarin deze gemeente wordt veronachtzaamd, niet zoals het behoort. De Voorzitter antwoordde, dat vrijdag a.s. een conferentie met het Water- leidingsbedrijf plaats zal hebben en dat alsdan de belangen worden besproken. De heer Oostweider meende dat de lijken op de begraafplaats van de Oostertuin te ondiep worden begraven en dat daardoor een onaangename reuk ontstaat. De Voorzitter zeide, dat dit begraven geheel volgens de voorschriften plaats had.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1994 | | pagina 31