Schermerhorn in het jaar 1925 122 r Onze voormalige plaatsgenoot, de heer J. Vennik, hoofdcommies aan het departement van Oorlog, is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Voor de vacature van Hoofd der Bijzondere School hebben zich 46 sollicitanten aangemeld. Zondag j.1. had alhier een voetbalwedstrijd plaats tegen E.V.C. uit Edam, ter inwijding van de Kermis, Door E.V.C. was een medaille uitgeloofd, die echter niet in handen der V.E.A.S.-ers viel daar zij tegen Edam met 6-2 verloren. De Kermis is dit jaar wederom bijzonder druk geweest. De bios coop van de heer de Jong trok zeer veel mensen tot zich, vooral met. de filmen "De gemaskerde dierentemmer" en "Moeder". Woensdag gaf het Symphonie-gezelschap "Polyphonia" haar jaarlijksen Kermis-uitvoering in het hotel 7 s Lands Welvaren". De ruime zaal was flink bezet. De beide marsen "Doux Souvenirs" en "Salut. au Drapeau" beiden gecomponeerd door de directeur C. Andersan, werden op fraaie wijze uit gevoerd evenals de andere nummers. Ook de voordrachten vielen zeer in de smaak, terwijl Mevr. de Boer, zangeres, zeer veel succes oogstte. Een gezellig bal besloot de avond. Dinsdagmorgen, toen de heer M. van hier een gebroken drie- wielde kar naar de wagenmaker te Rustenburg zou brengen, kan telde bij het neerrijden van een kluft de kar en raakte de 68-jariqe man onder de bak. In deerniswekkende toestand werd hij per auto naar huis gebracht, waar ijlings geneeskundige hulp werd ontboden. De dokter oordeelde een overbrenging naar het St. Elisabeth-gesticht te Alkmaar noodzakelijk, waarheen hij dan ook terstond werd vervoerd. Aldaar werd een halswer velfractuur geconstateerd. De toestand is thans zeer ernstig. Tot hoofd van de Christelijke School is benoemd de heer R. van der Laan te Tiel. Door Ged. Staten zijn wegens broederdienst voorgoed vrijge steld de dienstplichtigen voor 1926: H. Jonk, J. Leegwater en F', Kluft en is voorlopig vrijgesteld C.N. Groot.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1994 | | pagina 30