NOG EENS:DE EENDRACHT 112 leefde daar in vrij armelijke omstandigheden. Zij hertrouwde, na geruime tijd weduwe te zijn geweest, op 26 april 1882 met Leonardus Kerkhoff, die wel degelijk wist dat zijn vrouw een erfenis tegoed had. Hij eiste dan ook al spoedig de gehele nalatenschap voor zichzelf op. Aaltje heeft de uitkering ervan nog geruime tijd kunnen ophouden, maar moest er uitein delijk in berusten dat zij, noch haar broer veel kregen. E.Nomes, Ede. FOTO'S GEVRAAGD/GEZOCHT De archielcommissie vraagt of onder de leden iemand in het bezit is van een foto of ansichtkaart waarop het spuit- huisje bij het Langebrugspad in De Rijp staat afgebeeld. Tweede vraag betreft een foto van het Nieuwland in De Rijp, waarop de panden staan die ten oosten van de sigarenmakerij Graag bericht aan Jan Oldenburg, Tuingracht 14, tel.3577. De foto's gaan na reproduktie terug naar de eigenaares Het artikel van de heer Pielage, in de vorige Chronyke, over "De Eendracht" was voor mij aanleiding weer eens in de pen te klimmen. De heer Pielage schreef dat in De Eendracht vroeger alle uitvoeringen werden gegeven en hij verwondert zich erover dat in de eerste VVV-gids van De Rijp, van juni 1933, geen advertentie voorkomt van de exploitant, Van Vliet Ik denk dat dat komt doordat er in 1933 bijna niets meer te doen was in De Eendracht. In 1916, toen ik net op school was, haalde ik al plantjes voor de Floralia. Dan was er in september de tentoonstelling van floralia en huisvlijt, maar die werden toen al in "Het Rijper Wapen" gehouden. Ook ben ik van mijn 8e tot mijn 18e jaar lid geweest van de gymnastiekvereniging "Bato". De uit voeringen ervan waren ook altijd in "Het Rijper Wapen". Zo ook de mandoline-uitvoeringen en de avonden van de ge heelonthouders In De Eendracht werden toen wel de danscursussen gehouden, van George de Bruin. Hij kwam uit Purmerend. Halverwege de cursus was er dan soiree en aan het eind ervan balmasqué.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1994 | | pagina 20