SCHERMERHORN IN HEf JAAR 1925 van de ingezetenen daartoe in staat gesteld, was ditmaal "het Gooi" het doel van de reis. Per tram tot Amsterdam en verder per trein, werd te Bussum uitgestapt en genoot men aldaar van de prachtige omstreken en de mooie villalanen. Ook werd nog een tocht gemaakt per autobus naar het bekende ontspannings oord "De Gooische Boer", terwijl op de heide men zich naar hartelust vermaakte en de heuvels werden beklommen. Geheel voldaan kwamen te 9 uur met de laatste tram allen weer behou den thuis. Onder grote belangstelling werd dinsdag j.1. ter aarde be steld het stoffelijk overschot van de heer J. de Kievit, in leven hoofd der Bijzondere School alhier. In de Geref. Kerk, waar de heer de Kievit ouderling was, werd een lijkdienst gehouden door Ds. Meijer van Alkmaar, welke door zeer velen werd bijgewoond, o.a. door de schoolkinderen, de Gerei. Kna pen- en Meisjesverenigingen, 't Bestuur van Floralia, vele genodigden en particulieren. Onder klokgelui werd het lijk door de schoolkinderen en vele anderen uitgeleide qedaan. Gedurende de vier jaar, dat de heer de Kievit hier hee-ft gewoond, heeft hij zich veel vrienden verworven, ten eerste door zijn innemend karakter, ten andere door zijn grote ijver en werklust door hem in verschillende zaken aan de dag gelegd. Zaterdag 2.7 juni. De restauratie van de Ned.Herv. Kerk is zo goed als voltooid. Wij namen een kijkje in het gebouw en konden niet anders zeg gen als dat het inwendige een gehele gedaanteverwisseling heeft ondergaan. De muren zijn, waar nodig was, opnieuw be pleisterd, terwijl het gehele muurwerk gewit, is. Een gedeelte van 't plafond is vernieuwd en door de schilder, de heer Schreuder, in de oorspronkelijke trant met bladornament ge schilderd. Vooral dit schilderwerk is zeer geslaagd. De geschilderde ramen zijn alle met draadgaas bespannen. Het geheel maakt een keurige indruk en strekt de heer var Cappelle, als aannemer, en de heer Molenaar, als opzichter, tot eer. Zondag 5 juli zal het gebouw weder voor de dienst in gebruik worden genomen, welke plechtigheid een enigszins feestelijk karakter zal dragen. Het symphoniegezelschap Folyphonia zal daartoe hare medewerking verlenen en enkele wijdingsnummers ten gehore brengen.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1994 | | pagina 23