5cnermerhom in het jaar 1925 Zaterdag 30 mei, De heer Wester, motor-en rijwielhandelaar alhier, zal zijn zaak belangrijk uitbreiden. In het door hem aangekochte perceel, eerder bewoond door de heer J. Wonder, wordt een moderne winkel gemaakt, terwijl daarnaast een ruime auto garage en werkplaats wordt gebouwd. Woensdag 27 dezer is het woonhuis aan het Oosteinde bewoond door de heer C. Konijn bij publieke verkoop voor de som van 1400,= verkocht. Koper is de heer I.A. Raselaar. Tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Gemeente is in de vacature ontstaan door het vertrek van de heer J. Wonder gekozen de heer E. Voerman. Zaterdag 6 juni. Donderdag overkwam de heer R. lijnwerker bij het GEB een ernstig ongeval. Op een ladder, bij een paal staande, om de stroom van het net te nemen, gleed de ladder uit met het gevolg, dat hij in aanraking kwam met de stroom en naar bene den viel. Het een bloedende hoofdwond en een hevige pijn in de rug werd hij opgenomen en naar huis gebracht en door de inmiddels ontboden geneesheer behandeld. Zaterdag is hij ter observatie naar het Gt. Elisabethgesticht te Alkmaar ver voerd waar bleek dat hij een ruggewervel had gebroken. De toestand is thans naar omstandigheden redelijk wel. Als gemeentewerkman is door het ongeval van de heer R. tijdelijk aangesteld de heer J. Dudirtk. Zaterdag 13 juni. Het bestuur van de Tuinbouwvereniging "Schermerhorn en Omstreken" heeft besloten de verzending van de tuinbouwpro ducten voor de veilingen te Broek op Langendijk en te F'ur- merend op te dragen aan de -firma 3. Visser te De Rijp. Tevens zal een proef worden genomen om de uitbetalingen van F'urmerend hier te doen geschieden door de heer D. van Tiel. Deze betaling zal eenmaal per week plaats hebben bij de heer J. Boon, terwijl de proefneming zal worden gehouden tot einde augustus. De oudste leerlingen van de openbare lagere school maakten donderdag j.1. hun jaarlijkse uitstapje. Door ruime bijdragen

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1994 | | pagina 22