SCHERMERHORN IN HET JAAR 1925 De heer L. Slot was ook heel goed als de Kribbebijterde Hegerhuizense "keikop". Alleen aardig tegen zijn z.g. huis houdster, was hij opvliegend en eigenwijs tegenover anderen, wat hem tenslotte toch duur te staan kwam. "Welly", de zoon van de Kribbebijter vond in de heer F. Moerbeek een goed vertolker en mej. G. Ooms heeft ons als "Clara", de vrouw van Welly, bijzonder voldaan. Het was een mooie uitvoering van Amicitia en zij kan met voldoening op deze uitvoering, welke door een vrij talrijk publiek werd bezocht, terugzien. Het traditionele bal was het slot van de avond. Zaterdag 25 april. Door den Z.Eerw. Heer Hollenberg, Deken te Purmerend, werd woensdag j.1. het nieuwe R.K. Kerkhof alhier ingewijd. Met de restauratie-werken van de Ned. Herv. Kerk is door de aannemer begonnen, zodat qedurende enkele weken geen kerk diensten kunnen worden gehouden. Zaterdag 16 mei. Dij Kon Besluit is aan de Burgemeester, de heer Meindertsma, tot 1926 vergunning verleend buiten de gemeente te wonen. De gemeenteraad wenste die vergunning niet langer te bestendi gen, maar de Burgemeester was tegen het besluit van de raad in hoger beroep gegaan. Zaterdag 30 mei. Onze voetbalvereniging V.E.A.S. speelde zondag tegen E.U.C. uit Edam. Scheidsrechter was de heer Biersteker. De beker welke E.V.C. voor deze wedstrijd had uitgeloofd, is gewonnen door Schermerhorn met 5-1. Toen er ongeveer een half uur gespeeld was, wist Piet Wamelirik V.E.A.5. op fraaie wijze de leiding te geven. Nog geen drie minuten daarna maakte Edam gelijk spel. foor de rust stond het 2-1 in het voordeel van Schermerhorn. Hoewel Edam na de rust met vol vuur aan het werk toog, is het haar niet gelukt, een doelpuntje erbij te krijgen. Schermerhorn wist nog drie maal het leer in het net van E.V.C. te werken, zodat V.E.A.S. met 5-1 won en de beker hun eigendom was.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1994 | | pagina 27