Schermerhorn in het jaar 1925 Zaterdag 18 april. Schermerhorn FILIAAL DER GOEDKOOPE VOLKSDROGISTERIJ Voor de Schoonmaak Boenders., Stoffers, Dweilen, Rage bollen, Zeemleerlappen, Witkalk, Kunstkalk, Schuursel, Krijtwit, Teer- lak, Witkwasten, Ammoniak, Creoline, Lysol, Carbol, Alle soorten Wrijfwas, Rood, Geel, Wit, Bruin en Zwart - Stoelen-en Hoeden-vernis, Goud- en Zilverbrons-Prima spiegelgladde Grond-en Glansverf-Alle soorten Lakken en Vernissen-Lijnolie - Witte en Roode Terpentijn-Alle soorten Kwasten, enz., enz. Concurreerende prijzen, Aanbevelend, C. VLUG, voorheen C. BOL. De Rederijkerskamer "Amicitia" gaf zondag (le Paasdag) haar laatste uitvoering in dit seizoen in ae zaal van de heer Schreuder alhier. Opgevoerd werd het blijspel in drie bedrij ven "Willigs Vrouw", meer bekend onder de naam van "de Krib- bebijter", en wij kunnen niet anders zeggen dan dat de keuze van het stuk werkelijk een gelukkige is geweest. "De Kribbe- bijter" is een voor dilettanten niet gemakkelijk op te voeren stuk, maar het moet gezegd, dat Amicitia zich kranig door de moeilijkheden heeft heengeslagen. Het stuk is een aaneenscha keling van allerlei kluchtige verwikkelingen, welke het pu bliek herhaaldelijk deden schaterlachen. Zonder uitzondering hebben de leden van Amicitia zich kranig verweerd; de rolken- nis was heel goed. Een groot aandeel in het lachsucces heeft de heer Jb. Schreuder gehad. De rol van Baron Nico van Blasi- witz, zwager van de heer Coenraad van Hegershuizen (de Krib- bebijter) was dan ook heel geknipt voor hem.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1994 | | pagina 26