redstarenbeveland.pooters DE BREEVEERTIEN Rijwielhandel ,,'t Centrum" TE KOOP: en prima 8prultenzaad Gevraagd Schotse mulzenpooters bij D. van Tiel, De Rijp oii En een lol dat die Oosterbuurters dan hadden! Vaartocht nummer vier, op mijn 70e jaar. Wij hebben hier in de Zaanstreek veel uitwisselingen gehad met bejaarden in an dere Europese landen, de zgn. jumelage-reizen"Zo ben ik ook eens mee geweest met zo'n reis naar Hammersmith, een voorstad van Londen. Niet per veerboot maar met de hover craft. Een belevenis. Er stond windkracht 7 en aanvankelijk leek de overtocht niet door te gaan, maar uiteindelijk toch wel. Van Calais naar Ramsgate. Toen nog 4^ uur met de bus naar Londen. Het is een prachtige uitwisseling geworden. Wel een drukke week. Tenslotte weer per hovercraft naar Frank rijk, in een half uur. Zo zat er een opgaande lijn in mijn vaartochten: eerst het kleine bootje van Rot, toen de Marconi, de IJmuider boot, de Pomona en tenslotte de hovercraft. APauw-DekkerZaandijk Naar aanleiding van het artikeltje over de Breeveertien in Chronyke nr 2 jrg.11, op pagina 35, het volgende: De Breeveertien is het gedeelte van de Noordzee ten westen van Holland, buiten de kustbanken tot aan de "Bruine Bank", ongeveer halverwege Engeland, met een overwegende diepte bij laagwatter van 14 vadem (circa 26 meter). Genoemd gebied wordt op sommige Nederlandse zeekaarten aangegeven als "Breeveertien". De uitdrukking "De Breeveertien opgaan" betekent dan ook niet meer en niet minder dan "het zeegat uitgaan". Piet Spaarman (oud-Breeveertienganger Uit Hoogcarspels Rijper Courant van zaterdag 1 april 1939: Bij ons Buitenbanden vanaf 90 ct Een gegarandeerde Binnenband 55 cent. Fietsmandjes om uw kinderen mede te nemen vanaf 95 cent. j. C. van Straaten, de Rijp

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1994 | | pagina 20