Rijper Crt 10 juni 1939: A.Y.Y.-Hieuw i. REO 1 heeft het Rampioeaschap behaald Zoo behoort ook de tweede promotiewedstrijd tot het verleden en wei niemand zelfs de meest optimistische niet, zou durven voor- spellen dat onze mensen er kans toe zouden zien om de gevrees de Alkmaarscho Boys met even tjes 5—1 gedecideerd te kloppen. En deze daverende overwinning is niet behaald door de zwakte van de tegestanders, maar ons elflai speelde en in het bijzonder de tweede helft met 'n enthousias me en 'n goede techniek, dat onze tegenstanders er eenvoudig niet meer aan te pas kwamen. Voor al na het derde doelpunt, gescoord door den onvermoeiden werker Middelkoop, was er nog slechts één elfal dat speelde en dat was avv. De Boys moesten het in die periode eenvoudig opgeven, daar zij niet meer opgewassen bleken tegen de stormloopen van onze nu zoo actieve aanvalslinie, een linie die in deze partij het sterkste deel van het elftal was. Het beste bewijs hiervoor is wel het feit dat alle voorhoedespelerseendoel- punt voor hun rekening namen, Doch vergeten wij ook de half- Hnle niet waarin gelukkig de Moes weer meer en meer zijn oude vorm terugvindt. Voor Q. Klinkhamer en Klompmaker niets dan lof. Wat onze verdediging betreft moeten wij eerlijk beken nen dat deze, vooral in het be gin, niet die betrouwbare indruk maakte als in vorige wedstrijden. In de tweede helft vlotte het even wel beter. Doelman Kroon had z'n dag niet en was voorde rust hopeloos uit zijn vorm waarvan de tegenpartij echter slechts een maal gebruik wist te maken. Hechter dan ooit staan onze kansen voor het eerste klasseschap en wij zullen hopen dat voor de resteerende wedstrijd nog genoeg élan over is om het tot een goed einde te brengen. Zondag jl. behaalde Reo 1 het kampioenschap in de le klasse DHVB. Na een schitterende eerste helft kreeg ons eerste elftal een in zinking en werden er eenige sma- delljke nederlagen geleden. Toen we dan ook in Wormer met 5—O geklopt werden, had zelfs de grootste Reo-optimist niet meer durven denken aan het Kampi- oenschap.We willen toegeven, dat lsw ons nog een handje gehol pen heeft. Deze club had 23 pun ten met één nog te spelen wed strijd. Doch ze kregen ongenoe gen met den Bond en uit pro test weigerden ze te spelen tegen kgb, Hiervoor werden ze beboet met 2 verliespunten. Wederom werd de wedstrijd vastgesteld, doch toen op het kgb-veld.|We- derom werd er niet gespeeld en hierdoor beslist de Bond, dat deze wedstrijd werd beschouwd als met 3—0 verloren. Nu staan ze op 21 punten, hsv, die 22 punten had, verloor Zondag jl. met 2—0 van kgb, en Reo wist haar laatste wedstrijd van esv te winnen met 2—0. Doch, ondanks dat hsv op het laatste nippertje haar prachtige kans liet ontglippen, kreeg ik vanmorgen een brief van haar voorzitter, waarin ze Reo geluk- wenschten met haar behaalde kampioenschap, Reo had hun volle sympathie verworven door de sportieve wedstrijden van de afgeloopen competitie.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1994 | | pagina 16