60 NAJAARSEXCURSIE Zaterdag 10 september wordt - bij voldoende belangstelling - onze najaarsexcursie gehouden. Het wordt een bezoek aan de Friese stad Franeker, waar dit jaar wordt herdacht en gevierd dat 250 jaar geleden Eise Jeltes Eisinga werd geboren. Hij was sa jetfabrikant en...de maker van het wereldberoemde Eisinga-planetarium. Dit is inmiddels het oudste nog in werking zijnde planetarium van de hele wereld. De trip naar Franeker wordt gemaakt per bus. Er kan worden ingestapt te Schermerhorn (hoek Noordervaart-Scherm<"' ringvaart, bij de molens) 08.00 uur: te Grootschermer 08. IC uur bij het raadhuis; in De Rijp 08.20 uur bij het Rijper Huis. Vertrek van het Rijper Huis-08. jo uur. 10.00 uur aankomst in Franeker. Ontvangst met koffie en gebak in croissanterie "La rerraz" 10.30 uur bezoek aan het Eise Eisinga planetarium, met deskundige uitleg en bezichtiging van het museum. 11.30 uur stadswandeling onder leiding van VVV-gidsen, met o.a. bezichtiging van de grote kerk. 13.00 uur koffiemaaltijd in de oude studenten-herberg te Franeker (Franeker is vroeger universiteitsstad geweest. Vandaar de hérberg voor studenten. Eise Eisinga is nog docent aan de universiteit geweest. Hij doceerde sterrenkunde) Na de koffiemaaltijd kan men op eigen gelegenheid rondwandelen, eventueel het fraaie museum ,Mt Coopmanshüs" bezoeken. Franeker heeft een mooie oude stadskern en een schitterend stadhuis. Dit stadhuis dateert uit ongeveer dezelfde tijd als het Graf ter raadhuis. Beide gebouwen zijn dan ook fraaie representanten van de bouwstijl die Hollandse Renaissance wordt genoemd. 16.30 uur gaan we weer in de bus, naar huis, zodat we omstreeks 18.00 uur weer thuis zijn. Deelnemen aan deze najaarsexcursie kost 57,50 per persoon. In deze "Chronyke" is een formuliertje opgenomen waarmee u zich vóór 1 augustus kunt opgeven. Tegelijkertijd dient het verschuldigde bedrag te worden overgemaakt op onze bankrekening82 68 08 050 (Bondsspaarbank) of 35 69 06 957 (Rabobank), met vermelding van "excursie". Om de excursie te kunnen laten doorgaan is het nodig dat er ten minste 35 deelnemers zich aanmelden.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1994 | | pagina 10